Ödeme
Aynı Gün
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
08:30 – 19:00
Tur Günleri
Her Gün
Yemek
Öğle Yemeği

Fethiye Dalyan Turu, sizi Marmaris ve Fethiye arasında kalan ve Türkiye’nin güneybatı kıyılarını süsleyen, mütevazı yaşamı ve doğal güzellikleri ile büyüleyici manzaralar sunan bir diyara götürmeye hazırlanıyor. Bu diyarda, yani Dalyan kasabasında, Doğa Ana’nın ne denli bonkör olduğunu çok yakından, büyük bir hayranlık ile izleyeceksiniz.

Akdeniz’i keşfe çıkmayı hedefleyen tüm yerli ve yabacı turistlerin hayallerini süsleyen güzergahlardan biridir Dalyan. Siz de onlardan biriyseniz oldukça haklı sebepleriniz olduğunu ve turumuz aracılığıyla da tüm beklentilerinizi karşılayabileceğinizi gururla söylemek isteriz: Nefis kumlar, serin sular, antik zamanlardan kalma yapılar ve çok daha fazlası sizi samimiyetle kucaklamayı bekliyor olacak.

O halde, gelin bu kavuşma anında nasıl güzelliklerle çevrili olacağınızdan biraz bahsedelim.

Fethiye Çıkışlı Dalyan Turu Neler Vaat Ediyor?

Öncelikle bilmelisiniz ki Fethiye Dalyan Turu konforunuzu garanti altına alır: Sizi belirlenen saatte tam donanımlı ve modern araçlarımızla otelinizden aldıktan sonra son derece rahat ve keyifli bir yolculuk yapacağız. Akabinde bu kara yolculuğu aynı kalitede sular üzerinde de devam edecek.

Bu tur boyunca birbirinden ferah ve temiz doğal alanlara uğrayıp tekne keyfi süreceğiz. Aynı şekilde güneşlenmek ve yüzmek için de bol bol vaktimiz olacak. Fotoğraflar çekip tarihi ve doğal konuları kapsayan son derece ilginç bilgiler öğreneceğiz. Yani kültürel birikimimizi de genişletme fırsatımız olacak.

Kısacası bir gününüzü her açıdan çeşitlendirme ve farklı tipteki tatil çeşitlerini bir araya getirme şansı elde edeceksiniz. Fethiye’den Dalyan’a uzanan bu macerada tadına doyulmaz duraklarda, tatlı mı tatlı molalar vereceğiz…

Dalyan’da Çamur Banyosu Keyfi

Molalarımızın bir tanesi, örneğin, Dalyan’ın meşhur termal çamur ve havuzlarla dolu kaplıcalarında olacak. Dalyan Nehri’ni tekneyle aşıp geldikten sonra bu harika noktada bedenen ve ruhen bizi rahatlatacak muhteşem anlar yaşayacağız.

Şifalı olması ile bilinen, sülfür ve mineral dolu çamurlara girip gençleştiğinizi hissetmek isterseniz Dalyan size seve seve yardım edecektir. Mola süremiz boyunca “peeling” seansınızın, cilt bakımınızın ya da “gevşeme” terapinizin keyfini doyasıya çıkarabilirsiniz. Üstelik yine buradaki ılık termal sulardan yardım alarak çok daha parlak, sıkı ve canlı bir tene de sahip olabilirsiniz.

İztuzu Sahili: Su Kaplumbağalarının Evi

Ardından Fethiye Dalyan gezisi İztuzu Plajı’na uğrayarak devam edecek.

Tatlı ve tuzlu suların, yani Dalyan Nehri suları ile Akdeniz’in birbirine karıştığı kıyılar olarak bilinen bu plaj hem temizliği (mavi bayraklı plajlardana biridir), hem de güzelliği ile dikkatinizi çekecek. Onun incecik kumarı ve tertemiz sularının tadını çıkarırken bir yandan da gözleriniz attığınız adımlarda olacak.

Neden mi?

Çünkü İztuzu Plajı, su kaplumbağalarının yumurtalarından çıktığı ve hayatla buluştuğu noktalardan biridir. Eğer gerçekten şanslıysanız siz de bu harika olaya tanıklık edebilir, hatta bu minik canlıların yaşamlarını başlatmalarına yardım edebilirsiniz!

Yüksek Tepeleri Süsleyen Kaya Mezarları

Fethiye Dalyan Turu ile doğal yerleri gördüğümüz kadar tarihi kalıntıları da göreceğiz: Üstelik teknemizden süreceğiz bu keyfi…

Antik uygarlıklardan biri olan Likyalılardan kalan, büyük ve yüksek kayalıklara oyulmuş kral mezarlarını gözlemleyeceğiz. Rehberimiz daha detaylı bilgi verecek olsa da şimdiden söyleyelim: İnanışa göre bu mezarlar Likyalılar tarafından bu denli yükseğe oyulmuştur, çünkü böylece onlar, ölülerinin ruhlarının kolaylıkla yükselmesine ve bu ruhların arafta kalmaktan kurtulmasına yardım edecektirler…

İşte bu tuhaf hikayeli yerin ve pek çok doğal nimetin tadına bu nefis program ile bakacağız. Bu nedenle de çantanızı ve kameranızı hazırlamanızı, turumuzu satın almanızı ya da daha fazla bilgi için bizimle iletişim kurmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz: Akdeniz’de unutulmaz bir gün yaşayacaksınız!

Müşteri yorumları

5 yıldız 0 0 %
4 yıldız 0 0 %
3 yıldız 0 0 %
2 yıldız 0 0 %
1 yıldız 0 0 %

Yorum

There are no reviews yet.

Be the first to review “Fethiye Dalyan Turu”