Ödeme
Aynı Gün
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
10:00 – 16:30
Tur Günleri
Her Gün
Yemek
Öğle Yemeği

Marmaris Sedir Adası tekne turu ile muhteşem ve dolu dolu bir gün geçirmeye hazır mısınız? Marmaris’e yaklaşık yarım saat uzaklıktaki Kleopatra Adası siz misafirlerini bekliyor. Sedir Adası ya da Cadrea olarak da bilinen bu adaya Kleopatra Adası denmesinin ilginç bir hikayesi var.

Mısır kraliçesi ve onun sevgilisi olan Roma imparatoru Antonius’un sık sık bu adaya gelip vakit geçirdikleri rivayet edilir. Hatta adanın en ilgi çekici yanlarından olan altın sarısı renkli kumlarının Mısır’dan bu adaya büyük yük gemileri ile getirildiğine inanılıyor. Hikayenin doğruluğu yanlışlığı bizi ilgilendirmez. Biz meşhur Kleopatra Plajı’nda denize girer, antik dönemden kalan eserlere bakarız.

Kleopatra Adası’nın batı tarafında Roma dönemine ait kalıntılar var. Kleopatra Plajı turuyla hem doğa harikası plajları göreceksiniz hem de kültürleneceksiniz. Adada şahane bir antik tiyatro var çünkü.

  • Yetişkin:100 TL
  • Çocuk (7-12):50 TL
  • Bebek (0-6):0 TL

Tur Günleri: Her Gün

Tur Başlangıç Saati: 10:00

Tur Bitiş Saati: 16:30

1. Durak: İncekum Plajı

2. Durak: Lacivert Koy

3. Durak: Kleopatra Adası

4. Durak: Fenerli Ada

O günkü hava durumu ve yoğunluğa bağlı olarak rotada değişiklikler olabilir

Otel Transferi (İçmeler, Armutalan, Siteler Mahallesi ve Marmaris Merkezden)
Turunç, Selimiye, Orhaniye, Bozburun, Yalancıboğaz vs. bölgelerinden transfer yoktur.

Sigorta

Öğle Yemeği

Türkçe Rehberlik Hizmeti

İçecekler

Kişisel Harcamalar

Sedir Adasına Giriş Ücreti (Ada Giriş ücreti 50 liradır. MEB’e bağlı öğretmenlerden, 65 yaş üstü kişilerden ve Müze Kartlılardan ada giriş ücreti alınmaz)

Tur ücretini rezervasyon yaparken ödemek zorunda mıyım?

Hayır. Rezervasyonunuzu online olarak ücretsiz yaptırabilirsiniz. Herhangi bir ücret ya da kredi kartı bilgisi talep etmiyoruz. Ücreti, rehberimiz biletinizi size teslim ettiğinde ödeyebilirsiniz (Yoğun dönemlerde kapora talep edilebilir).

Çocuklar için herhangi bir güvenlik sıkıntısı olur mu?

Teknemizde yeterli sayıda can yeleği vardır ve gerekli güvenlik önlemleri alınmıştır.

Marmaris Sedir Adası Tekne Turu Hakkında Bilgiler

Marmaris Sedir Adası tekne turu Mayıs ayında başlıyor ve Ekim ayına kadar tüm sezon boyunca her gün düzenleniyor. Koca bir gün sürecek bu turda şahane koyları ve adaları gezecek, masmavi koylarda yüzecek ve yeşilin her tonunu görme şansına erişeceksiniz.

Sabah, Marmaris Kleopatra tekne turuna katılacak misafirlerimiz kaldıkları yerden alıyoruz. Sonra onları yarım saatlik bir yolculuğa çıkartıyoruz. Sonra ise teknemizle yola çıkıyoruz.

Yolculuğun ilk durağı İnce Kum Plajı olacak. Yüzmek ve güneşlenmek için şahane olan bu plajda güzel vakit geçireceğinize eminiz.

Daha sonraki durağımız ise Lacivert Koy. Adının hakkını sonuna kadar veren bu koyda, keyifli anlar yaşayacağınıza emin olabilirsiniz.

Sonraki durağımız ise turumuzun en güzel yeri olan Kleopatra Adası. Önce küçük bir kültürel gezi yapacağız. Roma döneminden kalan tarihi anıtları ve amfi tiyatroyu gezeceğiz.

Bu esnada rehberimiz size gerekli bilgileri de vermeyi ihmal etmeyecek. Ardından Kleopatra Plajı’na gidip güzelce bir yüzeceğiz.

Ancak maalesef bu plajlarda güneşlenmeniz yasak. Çünkü plajın kumları oldukça özel ve kumlarda yürümek, kumlara basmak yasak. Ama denizin tadını çıkarırken bunun eksikliğini düşünmeyeceksiniz bile.

Turumuz bu şekilde tamamlanıyor ve bizimle vakit geçiren misafirlerimizi konakladıkları yerlere geri bırakıyoruz.

Dolu dolu, muhteşem bir Marmaris anısı yaşayacaksınız. Çünkü Marmaris tekne turları arasında en iyilerinden birinde harika bir gün geçireceğinize dair size garanti veririz.

Tur Yorumları

5.00 based on 2 reviews
28 Temmuz 2020

Sedir adası muhteşem bir yer ve tur dopdolu bu fiyata kesinlikle kaçırılmaması gerekir… Altından kumlar, pırıl pırıl bir deniz… orada yüzmek kadar teknedeki vaktimiz de çok keyifliydi doğrusu, özellikle rehber arkadaşa bayıldık enerjisi muhteşemdi 🙂 her şey için çok teşekkürler

18 Ağustos 2020

Merhaba Nurhan Hanım, turumuzdan ve ekibimizden memnun kalmanıza çok sevindik. Bizi tercih ettiğiniz için asıl biz teşekkür ederiz 😊

2 Ağustos 2020

Hikayesi gibi kendisi de muhteşem bu adanın bu kadarını beklemiyordum doğrusu 🙂 kesinlikle sıradan bir ada ya da sahil değil, çok çok güzel bir yer cennet gibi tabiri caizse… Kesinlikle tavsiye ediyorum bu kadar uygun fiyata başka bir sedir adası turu yoktur herhalde. Ayrıca sosyal mesafe ve hijyen konularındaki dikkatiniz için de teşekkürler… iyi çalışmalar

18 Ağustos 2020

Merhaba Serpil Hanım, turumuzdan ve ekibimizden memnun kalmanıza çok sevindik. Bizi tercih ettiğiniz için asıl biz teşekkür ederiz 😊

Yorum Bırakın

Oy