Ödeme
Ön Ödeme
Otel Transferi
Hayır
Rehberlik
Evet
Saat
10:00 – 18:00
Tur Günleri
Her Gün
Yemek
Öğle Yemeği

Ölüdeniz Tekne Turu, namı dünyanın dört bir yanına yayılmış muhteşem Fethiye’de katılmadan dönülmemesi gereken enfes bir programdır. Fethiye’deki tatilini dopdolu bir etkinlikle taçlandırıp onu unutulmaz kılmak isteyen yerli yabancı pek çok turistin en popüler seçeneklerinden biri olan bu tekne turu, eminiz ki sizin için de huzurlu ve eğlenceli saatleri birbiri ardına sıralayacak!

Ölüdeniz Tekne Turu Hakkında Tüm Detaylar

Düzenlediğimiz tur ile ilgili bilmek istediğiniz detayları anlatmaya başlamadan önce en genel hatlarıyla Ölüdeniz’de düzenlenen tekne turu konseptinden bahsederek sizi neyin beklediği ile ilgili bir fikir vermek istiyoruz. Daha önce hiç böyle bir maceraya atılmamış da olabilirsiniz, defalarca derinlere açılmış da olabilirsiniz; bizce her halükarda bu tur sizin için gerçekten hatırlanmaya değer bir anı olarak kalacak.

Turumuz, Fethiye’nin en ünlü yüzme ve gezi noktalarından biri olan Ölüdeniz’in iskelesinden hareket edilip masmavi sulara açılarak başlar ve civardaki koylara, adalara, plajlara ya da kıyılara uğrayarak devam eder. Yaklaşık 6-7 saatlik program boyunca bu farklı yüzme noktalarında molalar verilir. Buralardaki mola süresi boyunca ister vücudunuzu tazeleyecek sularla buluşursunuz, ister güvertede güneşlenerek teninize tatlı bir bronzluk kazandırırsınız; seçim sizindir.

Üstelik siz dilediğiniz gibi berrak suların, güneşin, temiz havanın yahut güvertede sevdiklerinizle doyasıya eğlenmenin tadını çıkarırken herkesin kolaylıkla ulaşım sağlayabildiği plajları dolduran muazzam kalabalık ve bu kalabalığın beraberinde getirdi karmaşa, gürültü ve yer bulma çilesi sizden fersah fersah ötededir.

Kişi Başı Fiyat: 90 TL
 • Kelebekler Vadisi
 • Akvaryum
 • Nicholas Adası
 • Soğuk Su
 • Deve Plajı

Öğle Yemeği

Tekne Yolculuğu

Kişisel Harcamalar

İçecekler

Ölüdeniz Tekne Turu için Hazırlık Aşaması

Fethiye tatilinizi taçlandırmadan önce tekneye gelirken çantanıza neler koymanız gerektiğini öğrenmek iyi bir fikir olabilir; böylece hiçbir şeyi unutmadığınıza emin olursunuz ve eksiksiz bir yolculuk geçirirsiniz. İşte bu bölümdeki kısa hatırlatmalar, turumuz için hazırlık aşaması hakkında ipuçları taşımaktadır.

 • Öncelikle lütfen çantanızda şapka, güneş gözlüğü ve güneş kremi bulundurmayı ihmal etmeyin.
 • Mayonuzu ve havlunuzu mutlaka getirmenizi tavsiye ediyoruz. Buna ek olarak deniz ayakkabısı ve pareo gibi plaj kıyafetleri ve yüzme ekipmanları getirebilirsiniz.
 • Ölüdeniz’in ve ziyaret edeceğimiz diğer doğa harikalarının fotoğraflarını çekmek isteyeceğinize eminiz; bu nedenle kameranızın ve telefonunuzun şarjının tam olduğuna emin olun!
 • Son olarak, ani hava koşulları değişimi gibi olumsuz durumlarda güzergahın değişebileceğini lütfen aklınızda bulundurun.

Ölüdeniz Tekne Turu Güzergahı

Mavinin ve yeşilin birbirine karıştığı, kumların pırıl pırıl parladığı cennetvari köşelere yelken açıyoruz! Daha spesifik bir cevap isterseniz, aşağıda Ölüdeniz tekne turu güzergahımızı adım adım incelediğimiz başlıklara ulaşabilir, ziyaret noktalarımızı baştan sona öğrenebilirsiniz.

Programımızı başlatmak adına sabah saatlerinde (tam saati belirteceğiz) tam donanımlı, konforlu ve modern aracımızla sizi otelinizden alacağız ve teknemizin kalkacağı Ölüdeniz Körfezi’ndeki plaj iskelesine doğru yola çıkacağız.

İskeleye vardığımızda güler yüzlü ekip üyelerimiz sizi karşılayacak, kısa bir randevu kontrolü ardından da gemiye buyur edecek. Böylece siz de istediğiniz yere yerleşip kalkışı bekleyebileceksiniz. Tekne dolduktan ve her şey hazır olduktan sonra da açılacağız!

Kelebekler Vadisi

İlk yüzme molamızı sonlandırdıktan sonra yolculuğumuza UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmeyi başarmış bir doğa harikasını ziyaret ederek devam edeceğiz: Kelebekler Vadisi. Keskin yamaçların yeşiller, altın kumlar ve cam gibi sularla buluştuğu bu nefis yerde doya doya yüzmek, sularla oynamak, fotoğraf çekmek, şöyle bir yürüyüş yapmak ve güneşlenmek içimizi huzurla dolduracak. Daha da güzeli, adını aldığı nadide canlılar olan kelebekler için bu vadi uğrak bir nokta olduğundan nadir türdeki kelebeklerle karşılaşma şansı da sizlerle olacak!

Kelebekler Vadisi’ndeki yüzme ve gezme keyfimiz sonlandığında,  teknede leziz bir öğle yemeği yiyeceğiz. Kızarmış tavuk, salata, pilav/makarna ve mezelerden oluşan menümüzdeki iştah kabartıcı yiyeceklerle midemizi ve enerjimizi doldurduktan sonra bir sonraki durağımıza doğru ilerleyeceğiz.

St. Nicolas Adası

Yalnızca Ölüdeniz’den kalkan tekne turları aracılığıyla ulaşılabilen (çünkü kara ulaşımı yok) ve doğal olarak son derece büyük bir sessizliğe bürünmüş olan St. Nicolas Adası, güzergahımızın son ana durağı olarak bizi bekliyor olacak. Bulgulardan yola çıkılarak yapılan rivayetlere göre bu adanın en yüksek noktası St. Nicolas’a ithaf edilmiştir; Noel Baba olarak da bilinen St. Nicolas’a!

İşte bu şaşırtıcı bilgi gibi ada hakkında pek çok gerçek öğreneceğiz rehberimiz sayesinde. Kısa bir ada turu, yüzme molası, fotoğrafçılık heyecanı derken, dönüş vaktimize az kala teknemize geçeceğiz ve gitmek için hazırlanacağız.

Ölüdeniz Tekne Turu güzergahımızı tamamlamak için adadan ayrılıp kristal sulara karışacağız. Yol boyunca farklı adacıklara ve kıyılara uğrayarak vereceğimiz birkaç kısa yüzme molasının ardından limana ulaşacağız. Burada profesyonel gemi ekibimizle vedalaştıktan sonra sizi almak için bekleyen aracımıza geçeceksiniz ve sizi otelinize kadar bırakacağız.

Müşteri yorumları

Rated 5.00 out of 5 stars
2 yorum
5 yıldız 2 100 %
4 yıldız 0 0 %
3 yıldız 0 0 %
2 yıldız 0 0 %
1 yıldız 0 0 %

2 yorum Ölüdeniz Tekne Turu 2021

 1. 5 out of 5

  Enfes bir tekne turuydu, Ölüdeniz harikaydı özellikle. Teknede az insan olduğu ve herkes birbirine uzak olarak oturduğu için de içimiz çok rahat etti. Kelebekler Vadisine bayılacaksınız, mutlaka katılın derim

 2. 5 out of 5

  Dost canlısı tavırlarınız ve harika rotanıza hayran kalmamak elde değil. Muhteşem yerlere gittik ve çok keyif aldık. Yeşil ve mavi iç içe, huzur dolu... Her şey için teşekkürler

Yorum ekle