Ödeme
Aynı Gün
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
06.30 – 19.30
Tur Günleri
Çarşamba, Cumartesi, Pazartesi
Yemek
Kahvaltı, Öğle Yemeği

İçmeler’e ya da Marmaris’e geldiniz. Denizin, güneşin tadını doyasıya çıkardınız. Peki biraz da kültür turu yapmaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise size Marmaris Pamukkale turu sunalım hemen.

Türkiye’nin en güzel ve özel yerlerinden biri olan Pamukkale, hem bembeyaz travertenleri ile hem de antik kenti ile Türkiye’de görülmeye oldukça değer yerlerden biri. Marmaris’e gelmişken yalnızca 200 kilometre uzaklıktaki Pamukkale’ye gitme şansınız varken bunu bir değerlendirin deriz.

Neden Pamukkale’yi mutlaka görmelisiniz gelin anlatalım.

  • Yetişkin:140 TL
  • Çocuk (7-12):70 TL
  • Bebek (0-6):0 TL

Tur Günleri: Pazartesi, Çarşamba, Cumartesi

Tur Başlangıç Saati: 06:30

Tur Bitiş Saati: 19:30

1. Durak: Pamukkale Travertenleri

2. Durak: Hierapolis Antik Kenti

3. Durak: Kleopatra Havuzu

Otel Transferi (İçmeler, Armutalan, Siteler Mahallesi ve Marmaris Merkezden)
Turunç, Selimiye, Orhaniye, Bozburun, Yalancıboğaz vs. bölgelerinden transfer yoktur.

Sigorta

Kahvaltı ve Açık Büfe Öğle Yemeği

Türkçe Rehberlik Hizmeti

Giriş Ücretleri

İçecekler

Kişisel Harcamalar

Tur ücretini rezervasyon yaparken ödemek zorunda mıyım?

Hayır. Rezervasyonunuzu online olarak ücretsiz yaptırabilirsiniz. Herhangi bir ücret ya da kredi kartı bilgisi talep etmiyoruz. Ücreti, rehberimiz biletinizi size teslim ettiğinde ödeyebilirsiniz (Yoğun dönemlerde kapora talep edilebilir).

Neden Marmaris Pamukkale Turu ?

Öncelikle Pamukkale, 1988 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde. Bu gerçekten önemli bir şey. UNESCO, bu tarz yerlere hem maddi kaynak sağlıyor hem de güzelliğin bozulmaması için çok sık denetleme yapıyor.

Bahsettiğimiz bölge binlerce yıllık bir tarihe sahip. Hem doğal güzellik hem de kültürel güzelliğin iç içe geçmesi ile oluşmuş nadide bir yer Pamukkale.

Marmaris Pamukkale Turu Boyunca Nereleri Göreceksiniz?

Pamukkale Travertenleri

Pamukkale terasları, kaplıca suyu tarafından çökeltilmiş bir tortullu kayaç olan travertenden oluşur. Bu bölgede 17 adet sıcak su kaynağı vardır ve sıcaklıkları 30 dereceden 100 dereceye kadar değişmektedir. Travertenlerin içinde bulunan sıcak su havuzlarına kendinizi bırakın ve çevreyi izleyin sadece. Sonrasında ise telefonunuzu ya da kameranızı çıkarın ve etrafı fotoğraflayın.

Hierapolis Antik Kenti

Tam olarak kimin inşa ettirdiği bilinmese de Bergama Krallığı tarafından inşa ettirildiği düşünülüyor. Bergama kralının eşi Hiera’ya ithafen de Hierapolis adını almış. Helenistik sitilde inşa edilmeye başlayan kent, Roma dönemine gelindiğinde şiddetli depremler ile sarsılmış ve helenistik görüntüsünü biraz Roma stiline bırakmıştır.

Bizans döneminde dini olarak da çok önemli bir kent haline gelen Hierapolis, daha sonra Anadolu Selçuklu Devleti egemenliğine girmiştir. Hierapolis kenti büyükçe bir alana kuruludur ve içinde Domitiyan yolu, Oktokonus tapınağı, antik bir tiyatro, Frontinus caddesi, Agora, Bizans Kapıları, Gymnasium, Çeşme Binası, su kanalları ve daha birçok yapının kalıntıları bulunmaktadır. Size resmen zamanda yolculuk yaptıracak bir mekan burası.

Nekropoller

Nekropoller, Hierapolis içinde bulunan en güzel yapılardır desek yanlış olmaz belki de. Sayıları 2000′ aşan mezarların çoğu mermerden yapılmıştır ve işlemeler olağanüstüdür. Diğer eserlere nazaran daha iyi durumdadırlar ve kent merkezinin biraz dışında bulunurlar.

Kleopatra Havuzu

Bu bölgenin deprem kuşağında olduğunu ve şiddetli depremler gördüğünü söylemiştik. Milattan sonra 7. yüzyılda meydana gelen bir deprem, şehrin ortasında bir çukur açmış ve ne var ne yoksa yıkmış ve bu havuzun içine sürüklemiş.

Deprem sebebiyle termal sularda bu havuzun içine dolmuş. Yani birbirinden eski tarihi sutunlar içinde yüzebileceğiniz fantastik bir yer burası.

Mısır kraliçesi Kleopatra bile buranın namını duyup kalkmış oradan buraya gelmiş. Bu sebeple, bu antik havuz, Kleopatra Havuzu olarak da adlandırılıyor. 

Marmaris Pamukkale Turu programında ana hatlarıyla buraları göreceksiniz. Fakat burası gez gez bitmez. Daha birçok güzel yer göreceğinize emin olabilirsiniz.

Marmaris Pamukkale Turu Programı

06.00 – 06.30 Otelden transfer

07.30 – 08.00 Muğla’da Kahvaltı

11.30 – 14.30 Pamukkale’de serbest zaman

15.00 – 15.45 Öğle Yemeği

16.00 – 16.30 Tekstil atölyesi turu

16.30 – 20.00 İçmeler’e Dönüş

Tur Yorumları

Henüz yorum yok.

Yorum Bırakın

Oy