Ödeme
Ön Ödeme
Otel Transferi
Hayır
Rehberlik
Hayır
Saat
08:00 – 18:00
Tur Günleri
Her Gün
Yemek
Yemek Yok

Kuşadası Samos Adası Turu, tatilini Aydın’ın en güzel köşelerinden biri olan Kuşadası’nda geçirmeyi planlayan tatilcilerin aklını çelen nefis bir programdır. Zira bu program bünyesinde güzelliği ve sempatisiyle nefes kesen Samos Adası başrol oynamaktadır. Sisam Adası olarak da bilinen bu ada, o mütevazı duruşu, içinizi sıcacık eden yerleşimleri, berrak suları, sarsıcı enerjisi ve tabii ki bereketli tarihi dokusu ile tatilcileri kendisine hayran bırakmaktadır.

Güzelliği ile olduğu kadar Samos Adası’nın Kuşadası’na olan mesafesi de bu organizasyonu başka bir sebeple daha “favori” kılmaktadır. Bir gün içinde Türk sularından Yunan sularına karışmak ve iki kültürü birleştirmek ve bu muhteşem melezin tadını çıkarmak, şüphesiz ki enfes bir tatil programıdır. Dolayısıyla kısa süreli ulaşım, yani yakın mesafede konumlanan iki yer, buna büyük bir katkıda bulunacaktır.

Lakin bazen, yerli ve yabancı turistler kendileri için bir plan yapmak, feribot saatlerini takip etmek ya da iskeleye ulaşmak ile ilgili karamsarlığa kapılarak bu deneyimi hiç tadamadan planlarından vazgeçiyorlar. Bu ise, bizce oldukça büyük bir hata; çünkü çok şey kaçırıyorlar!

Kuşadası Samos Adası Turunda Neler Var?

Artık tamamıyla hazır olduğunuzu düşünüyorsanız büyüleyici bir atmosfer ve güzellikteki minik Samos’ta neler yapabileceğinizi ve deneyimleyebileceğini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki fikirleri göz önünde bulundurduğunuz takdirde, gününüzün harika geçmemesi işten bile değil!

 • Samos’un antik dokusunun tadını çıkarmak için Samos Heraion’u ziyaret edin.
 • Eupalinos Tüneli’nde yürüyün.
 • Sade güzelliği ve kristal berraklığındaki suları seyrederek Kokkari’de yürüyüşe çıkın.
 • Panagia Spiliani Kilisesi’ni ziyaret edin.
 • Sisam Adası’nın altın sahillerine inin ve Ege Denizi’nin ferahlatıcı sularının tadını çıkarın.
 • Bir adrenalin bağımlısıysanız, Samos’ta düzenlenen su sporlarına katılın ve heyecanla dolun.
 • Yunanistan mutfağının yerel yemekleri tadın.
 • Samos Eski Kenti’ni keşfedin.
 • Bir kadeh Samos şarabı yudumlayın.
 • Kendinize ve sevdiklerinize enfes Samos’u hatırlatacak bazı hediyelik eşyalar satın alın.

Kuşadası Samos Adası Arası Kaç Kilometre?

(Dilek Yarımadası’ndan) Kuşadası Samos Adası arası yaklaşık olarak 3 kilometredir. Evet, neredeyse yüzülerek geçilecek kadar yakın!

Kuşadası Samos Adası Arası Kaç Saat?

Kuşadası’ndan Sisam Adası sınırlarına ulaşmak için yaklaşık olarak 1 buçuk saat feribot yolculuğu yapamanız gerekmektedir.

Kuşadası’ndan Samos Adası Yolculuğu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Feribotla Kuşadası Samos Adası Turu ilginizi cezbettiyse ve ciddi manada bu şanslı misafirlerden biri olmak isterseniz, size avantajlı bu organizasyonu sunmak isteriz. Bu bölümde, kendisi ile ilgili son derece önemli bilgileri ve bazı hatırlatmalar buradan kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Dolayısıyla dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

 • Öncelikle programımızın tam içeriğine adaya ulaşım sağlayacak olan Kuşadası Samos feribot biletleri, vergiler ve otel-iskele arasında tam donanımlı araçlarımızla sağlayacağımız ulaşım dahildir. Yani biz size Samos Adası sınırları içinde sizlere eşlik etmeyeceğiz; bu nedenle rehberlik gibi bir servisimiz olmayacaktır.
 • İkincisi, Yunanistan sınırlarına gireceğimiz için pasaport ve vize gibi gerekli dokümanlara sahip olmanız gerekmektedir. Tabii ki, tur gününde de bu belgeler yanınızda olmalıdır.
 • Tavsiye olarak yanınızda mutlaka gözlük, krem, şapka gibi güneşten koruyucu ürünler ve orada lazım olabilecek mayo, havlu, atıştırmalıklar, su, nakit para gibi gerekli şeyleri getirmelisiniz. Böylece eksiksiz ve “baş ağrısız” bir gün geçirmiş olacaksınız.

Konforlu ve pratik bu paket ile hayalinizi süsleyen bir gün hazırlamak için bizimle iletişim kurarak aklınıza takılan tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz; size büyük bir memnuniyetle yardım edeceğiz!

Tur Yorumları

Henüz yorum yok.

Yorum Bırakın

Oy