Ödeme
Aynı Gün
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
Her Saat Başı
Tur Günleri
Her Gün
Yemek
Yemek Yok

Kuşadası Hamam programımız, biricik Türk kültürümüzün Osmanlı kökenli en eski geleneklerinden birinin tadını doyasıya çıkarmanıza ve onun asırlara rağmen nasıl bu kadar kalıcı olabildiğini kendi gözlerinizle görebilmenize yardımcı olacaktır.

Aslında, Osmanlı İmparatorluğu döneminden önce bile “hamam” geleneğinin temelleri vardı; hatta iddialara göre, Roma dönemine uzanır hamam kültürü… Hem rahatlatıcı hem de sağlıklı olduğu için de popülaritesini hiç kaybetmedi: Stres ve yorgunluğu gidermek isteyenler ta o zamanlardan beri Türk Hamamı kültürünün fırsatlarından faydalanmayı tercih ederler.

Dilerseniz, tüm Kuşadası turları arasından en sevilen, tercih edilen ve “rahatlatıcı” özelliklere sahip olan hamam programımıza kaydolarak o şanslı insanlardan biri olabilirsiniz. Günün sonunda, bu nefis mozaiğin dünya çapında popüler olmasının ardındaki nedenleri göreceksiniz.

Kuşadası Hamam Keyfine Hazırlık

Programla ilgili ayrıntıları vermeden hemen önce size seans hakkında bazı tavsiyelerde bulunmak istiyoruz. Örneğin, maruz kalacağınız ortam sıcak ve buhar dolu olacağından bazı sağlık sorunlarınız varsa katılmadan önce doktorunuza danışmalısınız. Eğer bir sorun yoksa, yapmanız gereken tek şey huzurlu zamanın tadını çıkarmak için yanınızda mayo ve kameranızı getirmektir.

Güzel Bir Başlangıç

Kuşadası Hamam programımızı başlatmak için sizi tam donanımlı, modern ve konforlu aracımızla Kuşadası’nda kaldığınız otelden alacağız ve tesisimizin olduğu yere gelene kadar araç kullanacağız.

Vardığımızda ve içeri girdiğinizde modernliğin ve otantikliğin melezini yansıtan tasarım ile büyüleneceksiniz. Ardından soyunma odasına gidip mayo ve bir çift terlik giyeceksiniz; havlularınızı alacak ve Türk Hamamı seansınızın başlayacağı saunaya profesyonel personel tarafından yönlendirileceksiniz.

Buhar Banyosu

Kuşadası’nda hamam keyfimizin ilk adımında size saunayı hatırlatacak bir sıcak hava odasında oturacaksınız. Ancak bu oda sıradan bir sauna ile karşılaştırılamaz bile: Kendisi mermerden yapılmıştır ve dilerseniz bedeninizi yıkamak için kullanabileceğiniz sıcak su çeşmeleri bulunmaktadır. Tasarım ve donanım olarak çok daha kalitelidir yani…

Gözeneklerinizi genişleterek ve cildinizi yumuşatarak vücudunuzu bir sonraki aşamaya hazırlamak için de bir süre işte bu bol buharlı odada kalacaksınız.

Kese ve Köpük Masajı ile Ferahlığa Davet

Bir sonraki adımda cildinizin ölü katmanlarından kurtulmak için geleneksel banyo eldiveni, yani “kese” kullanan profesyonel ve lisanslı bir personel tarafından temizlenirsiniz. Bu seans, cildinizin yüzeyindeki doğal parıltıların açığa çıkmasının ve onun daha güzel ve pürüzsüz görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca, kan dolaşımını canlandırmak ve bazı cilt hastalıklarını yenmek konusunda “keselenmek” çok faydalıdır.

Kese kısmından sonra profesyonel bir masöz tarafından yapılacak olan köpük masajının keyfini çıkaracaksınız: Bir köpük kütlesi arasında, hayatınızın en güzel anlarından birini yaşayacaksınız.

Zira bedeninizi, zihninizi ve ruhunuzu aynı anda gevşetebileceksiniz ve olumsuzluğu ve stresi ortadan kaldırıp yenileneceksiniz! Programımızın en iyi kısmı olan bu kısım, yıkanıp temizlendiğinizde sona erecek.

Tabii ki daha fazlasını isterseniz tesisten ayrılmadan önce özel yağlarla masajlar gibi ekstra “tedaviler” ya d güzelliğinize güzellik katacak bakımlar, maskeler ya da özel hizmetler de satın alabilirsiniz. Bu seçenekler için ekstra bir ücret ödeyerek keyfinizi iki katına çıkarabilirsiniz.

Eminiz ki ödeyeceğiniz her kuruş, keyfinizi ve ferahlık hissinizi bir adım öteye taşıyacaktır.

Konforlu Bir Son

Bir pamuk parçası kadar hafiflediğinizde ve artık gitmeye hazır olduğunuzu hissettiğinizde sizi Kuşadası’ndaki otelinize geri götürmek için hamamdan alacağız. Konforlu bir yolculuktan sonra da sizi bırakıp muhteşem Kuşadası Hamam programımızı sona erdireceğiz.

Programımızın içeriğini beğendiyseniz, Kuşadası yolculuğunuzu tamamen hak ettiğiniz şeyle taçlandırmak için sayfamız üzerinden çevrimiçi olarak rezervasyon yaptırabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için ise her zaman bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Müşteri yorumları

5 yıldız 0 0 %
4 yıldız 0 0 %
3 yıldız 0 0 %
2 yıldız 0 0 %
1 yıldız 0 0 %

Yorum

There are no reviews yet.

Be the first to review “Kuşadası Hamam”