Ödeme
Aynı Gün
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
08:00-17:00
Tur Günleri
Cuma, Salı
Yemek
Öğle Yemeği
 • Tur Süresi: 8 saat
 • Düzenlendiği Günler: Salı, Cuma
 • Görülecek Yerler: Efes, Meryem Ana, Isabey Camii, Artemis Tapınağı
 • Yanınızda Getirin: Kamera, rahat ayakkabı, şapka, güneş gözlüğü, alkolsüz içecekler
 • Giriş Ücretleri
 • Profesyonel Lisanslı Tur Rehberi
 • Restoranda Açık Büfe Öğle Yemeği
 • Ücretsiz Otel Transferi
 • Tüm Vergiler
 • İçecekler
 • Kişisel Harcamalar

Kuşadası Efes Turu misafirlerimizden biri olmak Kuşadası‘nın mükemmel konumundan faydalanmanın en iyi yoludur: Kendisi her ne kadar Türkiye’nin Aydın ilinde olsa ve Efes de İzmir sınırları içinde yer alsa bile, aslında bu iki nokta birbirine çok yakın bir mesafede bulunmaktadır.

Tabii ki Efes hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız, bu yakınlık önemsiz gelebilir. Ancak bu noktada Efes’in UNESCO tarafından onaylanmış bir Dünya Mirası olduğunu söyleyerek önemini kısaca özetleyebiliriz.

Başka bir deyişle, sizi Kuşadası’ndan Efes’e taşıdığımız bu enfes program, Efes Antik Kenti’ni ve bu kentin yakınındaki diğer önemli yapıları keşfetmeniz için kaçırılmayacak bir fırsattır.

Bizimle geldiğiniz takdirde saatlerce antik çağların ve mitolojinin gizemlerini ve sırlarını keşfedecek ve onları doyasıya öğreneceksiniz. Şimdiden heyecanlandıysanız turumuz hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için diğer paragrafları okuyabilirsiniz.

Efes Turu Hakkında Önemli Detaylar & Hazırlık Aşaması

 • Bilmenizde fayda var: Düzenlediğimiz Kuşadası Efes gezisi bol yürüyüş içerir. Bu nedenle yürüme güçlüğü çeken misafirlerimizin katılması önerilmez.
 • Gezi boyunca açık havada yani güneş ışınlarının altında olacağımız için kendinizi korumak amacıyla yanınızda şapka, güneş kremi ve güneş gözlüklerinizi getirmenizi öneririz.
 • Son olarak, etrafı özgürce keşfedebilmek için rahat ayakkabılar ve kıyafetler giymek isteyebilirsiniz.

Konforlu Bir Başlangıç

Kuşadası Efes Turu programımızı başlatmak adına sizi Kuşadası’nda kaldığınız otelden sabahın erken saatlerinde tam donanımlı aracımızla alacağız. Otobüse bindiğinizde, profesyonel ve lisanslı rehberimizle tanışabileceksiniz. Kendisi yolculuğumuz boyunca gideceğimiz yerler hakkında ayrıntılı bilgi verecek.

Böylece rehberimizin katkısı sayesinde Efes turumuzun ilk durağına gelene kadar hem eğlenceli hem de bilgilendirici bir yolculuk yapacağız.

Efes Antik Kenti: Helenistik Çağın Kusursuz Kalıntıları

Efes gezimizin ilk durağı sizin de kolaylıkla tahmin edebileceğiniz gibi Efes Antik Kenti olacaktır. Çok geniş bir alana yayılmış olan bu kentte Roma İmparatorluğu’nun yansımalarını şehrin sokaklarında, mermerlerinde, duvarlarında, kapılarında, sütunlarında, sunaklarında, yapılarında, anıtlarında ve heykellerinde görebileceksiniz.

Efes’te görülmesi gereken birçok olağanüstü bölüm vardır ve bu bölümler arasında en popüler olanlar rehberimiz eşliğinde ziyaret edilecektir. Örneğin gladyatörlerin hayvanlarla savaştığı büyük Efes tiyatrosunu görebilecek; ünlü Artemis Tapınağı’nı ve etkileyici kütüphaneyi keşfedebileceksiniz. Dahası, bu yerler hakkında bilgiler öğrenip kültürel bilgi birikiminizi de artıracaksınız.

Meryem Ana Evi

Dünya Mirası Efes Kenti’nin yakınlarında, Bülbül Dağı’nın tepesinde, etkileyici bir hikayesi ve tasarımı olan Meryem Ana Evi vardır.

 

İddialara göre Meryem Ana’nın son günlerini geçirdiği ev tam da bu özelliği nedeniyle Hıristiyanlık için özellikle çok önemlidir. Üstelik kendisi tamamen ve yalnızca taşlar kullanılarak inşa edildiğinden mimari yapılar ile ilgilenen misafirlerimiz için de son derece ilgi çekicidir.

Kısacası, Kuşadası Efes turumuzun ikinci durağında oldukça şaşıracaksınız.

İsabey Camii

Turun bir sonraki durağı, Selçuklu Dönemi’nin son zamanları ve Osmanlı Dönemi’ne geçiş arasındaki çağı işte bu iki önemli imparatorluğun tasarımlarını bir arada barındırmasıyla meşhur olan İsabey Camii olacak.

Anadolu mimarisinin önemli bir sanat örneğidir bu camii. Bu nedenle de fotoğrafçılıkla ilgilenen ve kültürel/ tarihi bilgiler öğrenmeyi seven misafirlerimiz için fevkalade bir kaynak sağlayacaktır. İkisine de sahip olmaktan sakın çekinmeyin!

Leziz Bir Öğle Yemeği Molası

Bol yürüyüş esnasında enerjimizi tüketeceğimizden dinlenmemiz ve bir şeyler yememiz gerekecek. Neyse ki Kuşadası Efes Turu programımız dahilinde mola vermek için Türk mutfağının lezzetli yemeklerinden servis edecek yerel bir restoranı ziyaret edeceğiz. Midelerimiz ve enerji çubuklarımız dolduğunda da geri dönmeye hazır olacağız.

Güzel Bir Veda

Harika turumuza son vermek için Efes’ten Kuşadası’na döneceğimiz rahat bir yolculuktan sonra sizi otelinize bırakacağız. Sonra, birbirimize veda edeceğiz ve böylece gününün tatlı anlarını anarken dinlenebileceksiniz.

Günlük Kuşadası Efes gezisi ile ilgileniyorsanız, kolayca online rezervasyon yapabilirsiniz; veya bizimle iletişim kurarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Müşteri yorumları

Rated 5.00 out of 5 stars
2 yorum
5 yıldız 2 100 %
4 yıldız 0 0 %
3 yıldız 0 0 %
2 yıldız 0 0 %
1 yıldız 0 0 %

2 yorum Kuşadası Efes Turu

 1. 5 out of 5

  Efes harika bir antik kent ve ölmeden önce kesinlikle görülmeli. Ülkemizin tarihi cennetlerinden biri. Bu programa kayıt yaptırdığımız için de çok memnun olduk tüm gün gezip yeni şeyler keşfetmek harika bir deneyimdi. Emeği geçen herkese çok teşekkürler..

 2. 5 out of 5

  Kuşadasına gelmişken efes'i görmeden geçmek biraz haksızlık etmek olur bence. Bu unesco dünya mirasını mutlaka ziyaret etmelisiniz, asla pişman olmayacaksınız. Son derece geniş bir alana kurulu antik kentte muhteşem yapılar göreceksiniz. Tabii onun dışındaki çok önemli yerlere de gittik ve öğrendiklerimizle birlikte harika bir gün geçirdik. Rehberimize özellikle teşekkür ederimm :)

Yorum ekle