Ödeme
Tur Gününde Öde
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
16:00-22:30
Tur Günleri
Her Gün
Yemek
Akşam Yemeği

Kemer Olympos ve Yanartaş Turu programımızın sizi Antalya‘nın en mistik ve en mitolojik yerine götüreceğini biliyor muydunuz? Eh, işte artık biliyorsunuz. Ve buranın neresi olduğunu merak ediyorsanız, muhteşem efsanelere, güzel tanrıçalara, cesur savaşçılara ve güçlü tanrılara ev sahipliği yapan o meşhur dağ olduğunu söyleyelim: Olympos Dağı…

Antik dokusunun yanı sıra Yunancada “Büyük Dağ” anlamına gelen Olympos, yoğun ormanları, büyüleyici deniz manzarası ve kıyılardaki yuvarlak şekilli çakıllarla göz doldurur ve Antalya’da gezilecek yerler listenize eklemeye değer mükemmel bir doğaya sahiptir. Hatta yine bu sahilde Caretta kaplumbağaları bile yaşamaktadır!

İşte tüm bu özellikler Olympos’u ülkemizin en iyi doğa turizmi merkezlerinden biri yapmaktadır. Dolayısıyla biz de mitoloji ve doğa tutkunlarını bir araya getirecek bu özel programı düzenliyoruz.

Fiyatlandırma
  • Kişi Başı:200 TL
Kalkış Saati
  • Tur Günleri: Her Gün
  • Tur Saati: 16:00-22:30
Fiyata Dahil Olanlar Sigorta
Rehberlik
Akşam Yemeği
Otel Transferi
Fiyata Dahil Olmayanlar Kişisel Harcamalar
İçecekler
Yanınızda Getirmeniz Gerekenler Konforlu Ayakkabılar
Kamera

Olympos ve Yanartaş Gezisi Programı

Bu gezi sırasında aşağıdaki turistik noktaları ziyaret edeceğiz:

  • Olympos Plajı
  • Antik Olympos Likya Kenti
  • Yanartaş Dağı
  • Etraftaki diğer popüler yerler ve turistik yerler

Ek olarak büyüleyici bir cip sürüş seansının da tadını çıkaracağız!

Kulağa hoş geliyor, değil mi? Bu harika yerler hakkında daha fazla bilgi edindiğinizde daha da hoş geleceğine eminiz.

Yanartaş

Kemer Olympos ve Yanartaş Turu programının belki de en ilginç ve en hayranlık uyandıran durağı Yanartaş olacaktır. Chimera olarak da bilinen bu oluşumun ismi, çeşitli hayvanlardan meydana gelen ve ateş püskürten melez yaratıklara verilen mitolojik bir addan türetilmiştir.

Yine de korkmayın, herhangi bir canavarla karşılaşmayacaksınız… Ancak Chimera’nın ağzından fışkıran ve yüzyıllardır sönmeyen alevleri göreceksiniz: Alevli kaya Yanartaş, bitmeyen gaz kaynağı nedeniyle hiçbir doğal koşulda sönmemiştir. Ayrıca yine kendisi, antik denizcilerin navigasyon noktası, mitolojik bir hikaye ve güzel bir manzara olma özelliği de taşımaktadır.

Olympos Plajı

4 km uzunluğundaki dünyanın en temiz çakıl kaplı plajı olan Olimpos Plajı’nın dinlendirici ve muhteşem manzarası zihninizi ve ruhunuzu adeta arındıracak.

Kemer Olympos ve Yanartaş gezimiz, kıyı boyunca uzanan çam ormanları, nadir bitki örtüsüne sahip Milli Parkı, ortaçağdan kalma antik kalıntıları gibi muhteşem özellikleri bir araya getiren Olympos Plajı ziyaretiyle devam edecek!

Dahası, sevimli Carettalar bile orada yaşıyor ve eğer yeterince şanslıysanız ziyaretimiz esnasında onlar için hayatın nasıl başladığını görebilirsiniz!

Yanartaş Dağı

Yanartaş Dağı, Bellerophon’un (antik bir kahraman) mistik bir canavar olan Chimera’yı öldürdüğü yerdir: Tam burada bir kahraman ortaya çıktı ve alevlerini geride,yerin altında bırakan bir canavar yenildi. Her ne kadar yerin altında olsada biz onun alevlerini toprağın üzerindegöreceğiz tabii…

Tüm hikayeyi öğrendiğinizde Yanartaş’ı daha da seveceğinize eminiz! Zira Yanartaş’ı Chimera’nın son nefesi olarak düşünmek, bu büyüleyici yeri oldukça cezbedici kılmaktadır.

Likya Kenti Olympos

Olympos, yalnızca Yanartaş efsanesi ile değil, Antik Likya Şehri’nin bir bölümünü barındırması ile de mitoloji hayranları için çok önemli bir yere sahiptir.

M.Ö. 3. yüzyılda ateş, demircilik, metal işleme ve zanaatkarlığın tanrısı ve güzel Afrodit’in kocası olan Hephaestus (Vulcan), Likya Kenti Olympos’un ana tanrısıydı. Dolayısıyla burada yıllar boyunca onun adına özel festivaller düzenlendi. Eğer bizimle gelirseniz göreceksiniz ki bu dönemlerden kalma o çarpıcı atmosfer ve görkemli yapı kalıntıları hala burada, tüm ihtişamıyla ayakta durmaktadır.

Olympos’u Birlikte Keşfedelim

Karanlıkta, yani Olympos’u keşfetmek için en iyi zamanda, bu büyüleyici diyarı ziyaret edip mitolojik hikayeler dinleyeceğiz. Eksiksiz bir konfor, eğlence ve kültür birikimi edinme için sizleri çok özel bir yolculuğa davet ediyoruz.

Davetimizi kabul etmek için Kemer Olympos ve Yanartaş Turu programımıza online rezervasyon yaptırabilir veya daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tur Yorumları

Henüz yorum yok.

Yorum Bırakın

Oy