Ödeme
Tur Gününde Öde
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
04:00-19:00
Tur Günleri
Her Gün
Yemek
Akşam Yemeği, Kahvaltı

Düzenlediğimiz Kemer Kapadokya Turu tarih, coğrafya ve tabi ki doğa severler için mükemmel bir seçimdir: Zira sizi bahsettiğimiz tüm maddelerin en güzel yansımalarını bulacağınız, ülkemizin en eşsiz ve çarpıcı topraklarına götüreceğiz!

Kapadokya, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan gerçek bir “harikalar diyarı” dır. Çarpıcı vadileri, büyüleyici manzaraları ve çok sayıda kutsal yapısıyla ünlüdür: Bir yeraltı şehrini ziyaret etmek, peri bacaları denilen muhteşem jeolojik oluşumları görmek ve enfes doğanın tadını çıkarmak istiyorsanız, kesinlikle Kemer’den Kapadokya’yı ziyaret etmelisiniz.

Bu ziyaret mağara tapınakları, hücreler, kriptalar, antik manastırlar, peri bacaları ve kayalara oyulmuş şapellerle dolu olacak!

Fiyatlandırma
 • Yetişkin:650 TL
 • Çocuk:580 TL
 • Bebek:0 TL
Kalkış Saati
 • Tur Günleri: Her Gün
 • Tur Saati: 04:00 – 19:30
Fiyata Dahil Olanlar Rehber
Otel Transferi
Otelde Konaklama
Kahvaltı ve Akşam Yemeği
Rehber
Fiyata Dahil Olmayanlar Kişisel Harcamalar
Yiyecekler ve İçecekler
Göreme Müzesi giriş, Balon Festivali, Balonla Uçuş
Yanınızda Getirmeniz Gerekenler Kamera
Rahat giysiler

Kapadokya: Tamamen Doğal Bir Jeolojik Harika

Kemer çıkışlı Kapadokya turu, büyülü vadileri, terk edilmiş yerleri, tapınakları ve yer altı şehirlerini bir araya getiren iki günlük bir yolculuktur. Bu yolculuğa başlamak için sizi Antalya Kemer’den alıp Kapadokya alanının kapladığı şehirlerin bulunduğu İç Anadolu’ya gideceğiz.

Bu bölge zengin kültürel ve tarihi mirası ve binlerce yıl önce oluşmuş yeraltı şehirleri gibi Hıristiyanlığın erken dönemini yansıtan büyüleyici yapı örneklerini taşır.

İşte onlardan bazıları:

 • Avanos
 • Paşabağ Vadisi
 • Uçhisar Kalesi

Ayrıca Kapadokya’nın kalbinde bolca taştan oyma mağaranın bulunduğu ünlü Göreme Milli Parkı da vardır. Bu nedenle kendisi  UNESCO mirası olan gerçek bir açık hava müzesidir.

Göreme Açık Hava Müzesi’nin Önemli Noktaları

Oldukça geniş bir alana sahip bu açık hava müzesinin içinden geçerken Kapadokya’da o dönemlerde Hristiyanlığın önemini simgeleyen birçok kilise göreceksiniz.

Aziz Barbara, Yılanlı, Karanlık ve Sandal kiliseleri, yukarıda bahsettiğimiz kiliseler arasında en iyi ve en popüler simge yapılardır.

Bu kiliselerin yanı sıra çeşitli freskler de günümüze kadar gelmiştir. Ve bu freskler:

 • Aydınlanma
 • Kudüs’e giriş
 • Dönüşüm
 • Doğum
 • Çarmıha Gerilme
 • Dua ve diğer Hristiyanlık tarihinin temellerini mükemmel bir şekilde betimlerler.

Kısacası Kemer Kapadoya turu misafirlerimizden biri olursanız, duvarlardaki çarpıcı figürler ve görüntülerle gözlerinize ziyafet çekeceksiniz!

Kapadokya Yeraltı Şehirleri: Yüzeyin Altında Yaşamak

1960 yılında Kapadokya’da yapılan arkeolojik araştırmalar ve kazılar sırasında Derinkuyu (en derin olanı) ve Kaymaklı (en büyüğü) olarak adlandırılan yeraltı şehirleri keşfedildi.

Ayrıca yine bu kazılarda Roma İmparatorluğu’na kadar uzanan Saratlı Yeraltı Şehri de bulundu. Çanak çömlek kalıntıları, ev eşyaları ve diğer antik eşya türleri burada görülebilir.

Buradaki halkın sıradan yerler inşa etmek yerine neden yerin altında kendi şehirlerini oyarak yaşamayı tercih ettiklerini merak ediyorsanız size “aslında sadece hayatta kalabilmek için” diyerek cevap vermeliyiz: Aslında o insanlar, canlarını tehdit eden düşmanlardan ve savaşçılardan saklanıyorlardı!

Kapadokya’nın Doğuşu: Kapadokya Nasıl Oluştu?

65 milyon yıldan daha uzun bir süre önce Kapadokya’daki volkanlar tektonik hareketler nedeniyle patladı. Ve bunun sonucunda her yer tüfler ve farklı tip kayalarla kaplandı.

Daha sonra ise buradaki doğal oluşumların yavaş yavaş ortaya çıkabilmeleri için güçlü hava koşullarıyla yüzleşmeleri gerekiyordu; nitekim öyle de oldu: Rüzgarların ve suların gücü yüzeyi şekillendirdi ve onları peri bacalarına, mağaralara veya başka tür şaşırtıcı yapılara dönüştürdü.

Mucizeye Tanık Olun

Kemer Kapadoya Turu programımıza katılarak yukarıda bahsettiğimiz tüm çarpıcı yerleri ve hatta daha fazlasını ziyaret etme ve görme şansına sahip olacaksınız! O halde Antalya’yı geride bırakın ve güzel atların diyarındaki sihre tanık olmaya hazırlanın!

Bunun için yapmanız gereken tek şey bu programı rezerve etmek veya daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçmek!

Tur Yorumları

Henüz yorum yok.

Yorum Bırakın

Oy