Ödeme
Aynı Gün
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
06:00
Tur Günleri
Her Gün
Yemek
Kahvaltı, Öğle Yemeği

Kekova tekne turu programımıza katılarak bir gün içerisinde hem doğal güzellikleri hem de antik dünyaların nefes kesici dokularını bir araya getirebilirsiniz.

Özellikle kendinizi bir doğa aşığı ve tarih hayranı olarak görüyor, yeni şeyler öğrenerek ufkunuzu genişletmeyi seviyor ve bir tatilin yalnızca dinlenmek için değil, keşfetmek için de mükemmel bir fırsat olduğunu düşünüyorsanız

Kekova Batık Şehir Turu sizin için mükemmel bir tur paketi seçeneği demektir. Antalya’nın ve Akdeniz’in en önemli ve ilginç yerlerinden biri olan Kekova’da dolu dolu bir gün geçirerek tatilinizi unutulmaz anılar ve bilgiler ile süsleme şansına nail olacaksınız.

Eğer şimdiden Kekova’daki tekne turumuz için heyecanlandığınızı hissediyorsanız, yazımızın tümünü okumanızı ve dilediğiniz detayları kolaylıkla öğrenmenizi tavsiye ediyoruz.

Fiyatlandırma
  • Yetişkin:305 TL
  • Çocuk (7-12):175 TL
  • Bebek (0-6):45 TL
Kalkış Otelinizden alın
Kalkış Saati
  • Tur Günleri: Her Gün
  • Tur Saati:  06:00 /06:30
Tur Programı – Otelden Alış
– Kahvaltı
– Side Kekova Batık Şehir Turu
– Side Noel Baba Kilisesi Turu
– Myra Antik Kenti Gezisi
– Geri Dönüş
Fiyata Dahil Olanlar Otel Transferi
Rehberlik Hizmeti
Sigorta
Batık Şehir Tekne Turu
Açık Büfe Öğle Yemeği
Fiyata Dahil Olmayanlar St.Nicholas Kilisesi (İsteğe Bağlı – 5 €)
Myra Antik Kenti (İsteğe Bağlı – 5 €)
Kişisel Harcamalar
İçecekler
Yanınızda Getirmeniz Gerekenler Mayo
Güneş Gözlüğü
Havlu
Güneş Kremi
Şapka
Rahat Ayakkabılar
Kamera
Yararlı Bilgiler
  • Otobüste bebekler ebeveynlerinin kucaklarında oturuyorlar. Bebeğiniz için bir koltuk istiyorsanız, çocukken rezervasyonunuzu yapın.
  • Bu tur, tur kalkış saatinden en az 48 saat önce rezerve edilebilir. Son dakika rezervasyonu yapmak isterseniz, lütfen bize danışma formu aracılığıyla ulaşın.

Kekova Batık Şehir Turu Programı

Kekova tekne turu boyunca neler yapacağımızdan ve nereleri ziyaret edeceğimizden bahsetmeden hemen önce, eksiksiz bir yolculuk keyfi için bilmeniz gerekenlerden ve çantanızı nasıl hazırlamanız gerektiğinden bu kısımda bahsedeceğiz.

  • Bolca yürüyüş içerdiğinden bu turun yürüme güçlüğü çeken misafirlerimiz için uygun olmadığının farkında olun.
  • İkincisi, çantanıza kamera, mayo, havlu, güneş gözlüğü, güneş kremi ve şapka atmayı lütfen unutmayın.
  • Son olarak, tarafımızdan alınmadan önce rahat giysiler ve ayakkabılar giymenizi tavsiye ederiz.

Kekova Tekne Turu Güzergahı

Kekova tekne turu ile zihninizi birbirinden değerli bilgilerle dolduracak ve güzelliğiyle ruhunuza dokunacak gezi noktalarını ziyaret etmeye hazır mısınız?

Programımızı başlatmak için saat sabah 06:30’da Antalya Side’deki otelinizden sizi tam donanımlı, modern ve konforlu tur otobüsümüzle alacağız.

Tüm misafirlerimiz otobüsümüzde bir araya geldiğinde profesyonel ve lisanslı tur rehberimiz sayesinde bilgilendirici ve eğlenceli 3 buçuk saatlik bir yolculuk yapacağız. Toros Dağları manzarası eşliğindeki bu yolculuk boyunca sevimli köyler ve yemyeşil ormanlar gözümüzü gönlümüzü açacak.

Kahvaltı

Kısmen uzun denebilecek Kekova Batık Şehir Turu otobüs yolculuğunun ardından Antalya merkez yakınlarında bir mola vereceğiz.

Bu molada son derece leziz bir kahvaltı yapıp yorgunluğumuzu atacak ve yolculuğumuza kaldığımız yerden devam etmek üzere enerji depolayacağız.

Üçağız Köyü

Turumuz Üçağız Köyü’ne uğramamız ile devam edecek. Deniz kıyısındaki benzersiz konumu ve beyaz evlerle bezeli tepesi ile sizi daha ilk bakışta etkileyecek olan köy hakkında biraz bilgi edindikten sonra, antik dünyalara dalmak için burada bir tekneye bineceğiz.

Kekova Adası’na Tekne Yolculuğu

Kekova tekne turu, belki de en can alıcı kısmı ile devam edecek: Cam tabanlı bir teknede yolculuk! Adı üstünde batık bir kentten bahsettiğimiz için (ki kendisi Atlantis miti ile sıklıkla bağdaştırılır) bu özel tasarımlı tekne sayesinde Kekova’nın denizin dibinde yatan kalıntılarını seyredip fotoğraflayabileceğiz.

Ayrıca yine aynı şekilde rengarenk balıklar da heyecan verici yolculuğumuz boyunca bize eşlik edecek. Aynı zamanda teknedeki harika yolculuğumuz boyunca rehberimiz aracılığıyla Kekova’nın tarihini ve hikayesini öğreneceğiz.

1 saat ayıracağımız bu kısımda, aynı zamanda Kekova’nın turkuaz sularında yüzme şansınız da olacak.

Öğle Yemeği

İskeleye yanaştıktan sonra, yeniden otobüsümüze bineceğiz ve Kekova Batık Şehir turu öğle yemeği molasının verileceği lokal restorana bir yolculuk yapacağız. Burada sunulacak olan enfes açık büfe menüsüyle karnımızı doyurduktan sonra yeniden yollara düşeceğiz.

St. Nicholas Kilisesi

Bir sonraki Batık Şehir turu durağımız yerli ve yabancıların uğrak noktası olan St. Nicholas Kilisesi olacak.

Burada 45 dakika boyunca Myra Antik Kenti’nin kalıntılarını, büyüleyici mimariyi ve süslemeleri, ve o benzersiz atmosferi keşfedeceğiz. Tabii ki her adımımızda bilgi dolacağız; zira rehberimiz bizi ilginç gerçekler ve hikayelerle donatacak.

Myra Antik Kenti

Kilisedeki gezimizin ardından Kekova turu programımızın son durağı olmaya değer çarpıcılıktaki Myra Antik Kenti’ni ziyaret edeceğiz.

Tam bir saatlik süre zarfında rehberimiz eşliğinde nefes kesici görkemiyle karşımızda dikilen antik kaya mezarlarını ve geçmiş ruhların izlerini taşıyan tüm kalıntıları gözlemleme şansına sahip olacağız. Soluk renkli taşların ruhumuz ve aklımızda kalıcı izler açması, bu gezi noktasında son derece kolay olacak.

Kekova Batık Şehir Turu duraklarımızın sonuna geldiğimizde yeniden otobüse binip yola çıkacağız. Öğleden sonra sizi otelinize bırakacağız.

Daha fazla bilgi almak isterseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Tur Yorumları

Henüz yorum yok.

Yorum Bırakın

Oy