Ödeme
Ön Ödeme
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
09:00 – 17:00
Tur Günleri
Her Gün
Yemek
Öğle Yemeği

Kapadokya Yeşil Tur , Kapadokya’nın Güneyinde ki yeşil ve mavinin eşsiz güzelliğini, peri bacalarının büyüleyici manzarasını tarihi bilgiler eşliğinde keşfetmenize yardımcı olan bir gezi programıdır.

Bu program boyunca manzaranın keyfini çıkartıp, ciğerlerinizi temiz havayla dolduracaksınız. Kısacası, tek bir gün içinde hem Kapadokya’nın doğal örtüsünü izleme fırsatı bulacak, bunun yanına da kültürel zenginliğinize bir yenisini daha ekleyeceksiniz.

İşte tam da bu nedenle bahsi geçen tur, son derece popüler bir seçenektir. Yerli ve yabancı pek çok turist oldukça geniş sınırlara sahip olan Kapadokya’nın güney bölgesini süsleyen çok önemli turistik noktalarını bu gezi sayesinde görme fırsatına sahip olur. Programımız sizinde ilginizi çektiyse yazımızı okumaya devam edelim.  Birlikte ziyaret edeceğimiz nefis yerleri bir bir öğrenelim.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Transfer

Giriş Ücretleri

Öğle Yemeği

Sigorta

Rehberlik

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar

İçecekler

Kapadokya Yeşil Tur Programı – Güzergahı

“Kapadokya Yeşil Tur güzergahını merak ediyorsanız, yazımızda bahsettiğimiz bölgeleri turumuza katılmadan araştırabilirsiniz.

Bizce, sadece araştırma esnasında bile yeterince büyüleneceksiniz. Gelin, sözü daha da uzatmadan bu turun en çok uğranan noktalarına şöyle bir göz atalım.

Kısa bir not olarak, uğranacak yerlerin o günkü şartlar altında değişiklik gösterebileceğini lütfen unutmayın.

Esentepe – Göreme Panorama

Otelinizden sizi karşılamamız ile başlayan programımızda ilk mola esentepe panoroma durağımız olacaktır. Burada keskin vadilerin, tuhaf bacaların yüksekten görünümünü izleyip, harika manzarasıyla bol bol fotoğraf çekme şansına sahip olacaksınız.

Derinkuyu Yeraltı Şehri

İşte, turun en önemli gezi noktalarından biriyle karşınızdayız: Derinkuyu Yeraltı Şehri. Dakikalar önce yüksekten etrafı izliyorken, burada yüzeyin altına inip çok özel bir zaman dilimine tanıklık edeceksiniz.

Yerin altında yaşanmış hayatların süslediği bu taştan oyulmuş şehirde gezerken, antik ruhları ağırlayan bir kiliseyi, okulu, mutfakları, kapıları, koridorları ve çok daha fazlasını görebileceksiniz.

Dahası, tam 8 katlı olan bu yeraltı şehrinin tarihi o kadar köklüdür ki, MÖ 3000’li yıllara kadar dayanmaktadır. Bu kent tüflü kayaların insanlar tarafından oyulmasıyla ortaya çıkmıştır.

Asurlular’ın yerleşime geçtiği bilinen bu şehir daha sonraları Hristiyan’ların Roma askerlerinden saklanma noktası haline gelmiştir.

Kısacası, burada yürürken tarihin farklı noktalarına tanıklık etme fırsatı bulacaksınız.

Ihlara Vadisi

Derin kuyuda ki vaktimiz dolduktan sonra, bir sonraki durağımız, Kapadokya Yeşil Tur isminin kaynak noktası olan yemyeşil bir yerde devam edecek olan Ihlara Vadisi olacaktır.

Kapadokya’nın en uzun vadisi olarak bilinen bu doğal alan, keskin yamaçları yaran bir patika, ormanlık, nehir ve el değmemiş bir doğa ile taçlanmıştır.

Ağaçaltı Kilisesi gibi önemli tarihi yapılara da ev sahipliği yapan vadide, uzun soluklu bir yürüyüş yapmanın keyfine varacaksınız.

Kuş cıvıltıları, türlü hayvanlar ve çiçekler ve buz gibi nehrin akma sesi eşliğinde yürürken şüphesiz ki şehir hayatının o yorucu, stresli ve bol grili etkisinden kolaylıkla arınacaksınız.

Selime Manastırı

Ihlara Vadisi’nin ardından yeşile boyanmış gözlerimizi tarihi çizgilerle buluşturmak için Selime Manastırı’na gideceğiz. Burası, Hristiyanlık açısından oldukça değerli kalıntılara ve bilgilere ev sahipliği yapmaktadır. Kapadokya’nın en eski katedralini keşfetmeye ve öğrenmeye doyamayacaksınız!

Güvercinlik Vadisi

Kapadokya’nın belki de en özel ve garip köşelerinden biri olan Güvercinlik Vadisi, Uçhisar yakınlarında konumlanmıştır. Büyük kaya kütlelerinin tepelerine dek oyulmuş güvercin yuvalarının hikayelerini dinlemek ve şanslıysanız türlü güvercinleri izleyebilmek, işte bu noktada mümkündür. O nedenle de kameralarınızı ve ruhunuzu bu özel yer için hazırlamayı unutmayın!

En İyi Kapadokya Yeşil Tur Hizmeti

Bahsi geçen tüm bu nefis köşelere ulaşmak, hatta çok daha fazlasına sahip olmak isterseniz, sizi baştan sona profesyonel bir şekilde hazırlanmış dopdolu bir Kapadokya Yeşil Tur programı ile selamlıyoruz.

Bu tur boyunca, profesyonel ve lisanslı tur rehberlerimiz sayesinde pek çok bilgi öğreneceksiniz. Ve her anınızın unutulmaz bir şekilde geçeceğini göreceksiniz.

Bize Katılın 

Kapadokya Yeşil Tur programımız için güler yüzlü hizmet, alanında en iyilerden oluşan bir ekip ve bol macera için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişim kurmak!

Arkadaşlarınla Paylaş

Müşteri Yorumları

5 yıldız 0 0 %
4 yıldız 0 0 %
3 yıldız 0 0 %
2 yıldız 0 0 %
1 yıldız 0 0 %

Yorumlar

Henüz hiç yorum yok.

İlk yorum yapan siz olun! “Kapadokya Yeşil Tur”

İzin verilen dosya uzantıları: jpg,png,jpeg. The max size allowed is : 8 MB.