Ödeme
Ön Ödeme
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
09:00 – 17:00
Tur Günleri
Her Gün
Yemek
Öğle Yemeği

Kapadokya Mavi Tur sayesinde Kapadokya’nın güney kısmında (ağırlıklı olarak Kayseri ve Nevşehir illerini kapsar) detaylı ve keyifli bir keşfe çıkıyoruz!

Zaten tam da bu özelliği nedeniyle bu tur “öğrenmeye aç” ve tarih sever gezginlerin Kapadokya Kırmızı Tur (Kuzey Kapadokya Turu) ve Kapadokya Yeşil Tur (Güney Kapadokya Turu) gibi favori Kapadokya turları arasındadır. Zira bu turda yalnızca mavi, yeşil ve kahverenginin renklerinin meleziyle süslü manzaralar ve bol temiz hava değil, antik çağlara kadar uzanan mistik enerjiler ve onların arasına saklanan nefis bilgiler de yoldaşlarınız olacak!

Kısacası, her yönüyle muhteşem bir Kapadokya gezisi sizi beklemektedir.

Tabii ki, rezervasyondan önce, ayrıntılı olarak nereleri ziyaret edeceğinizi bilmelisiniz. Bu nedenle sizi tamamen kendisine hayran bırakacak programımızın ayrıntılarını paylaşmak istiyoruz.

Özellikle programımızı süsleyen gezi noktalarını internette şöyle bir araştırırsanız misafirlerimizden biri olmak için sabırsızlanacaksınız!

Şimdi gelin “güzel atlar ülkesi” Kapadokya’yı sizin için tamamen unutulmaz kılalım.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Transfer

Öğle Yemeği

Giriş Ücretleri

Sigorta

Rehberlik

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar

İçecekler

Harika Programıyla Kapadokya Mavi Tur Neler Vaat Ediyor?

Bu gezide vadiler ve tozlu yollar boyunca yapacağımız yürüyüş sırasında en güzel ve eşsiz doğal oluşumları ziyaret edebilecek; büyüleyici peri bacalarını ve tarihi izleri görebilecek, ve yerin altında kurulup nice hayatlara şahitlik etmiş olan antik bir şehri keşfedebileceksiniz. Başka bir deyişle günümüz macera, eğlence ve bilgi dolu olacak!

Ayrıca, turumuz çok lezzetli olacak çünkü çok nefis bir öğle yemeği molası da vereceğiz.

Şimdi, programımızda ziyaret edeceğimiz tüm duraklara bir göz atalım!

Soğanlı Vadisi: Eski Zamanların ve Doğanın Melezi

Güne güney Kapadokya’nın en çarpıcı ve bereketli doğal alanlarından birini ziyaret ederek başlayacağız. Soğanlı Vadisi olarak bilinen bu geniş alan, sadece capcanlı ormanların ve soluk görünümlü kayaların güzel zıtlığını içermez, aynı zamanda derin bir tarihe de sahiptir.

Bu bölge yüksek kaya bloklarından oyma, yuva görünümlü kaya parçaları ile dekore edilmiştir. Görünümü nedeniyle de bu vadi tüm Kapadokya’nın “küçültülmüş” versiyonu olarak bilinir. Ancak, güzelliği ve popülaritesi hiç de küçük değildir.

Oradaki yürüyüşümüz sırasında, Roma dönemini yansıtan kayadan oyulmuş şapelleri ve kiliseleri ziyaret edeceğiz. Rehberimiz de önemleri ve hikayeleri hakkında sizi aydınlatacak.

Kaymaklı Yeraltı Şehri: Yüzeyin Derinlikleri

Bu turun diğer önemli duraklarından biri de tarihi 7-8. yüzyıla kadar uzanan Kaymaklı Yeraltı Şehri’dir. İlk önce Frigler, yani antik bir Hint-Avrupa halkı tarafından kullanılmış olsa bile bununla sınırlı kalmayıp zaman içinde Yunanlılar, Romalılar, Hristiyanlar ve Bizanslılar tarafından da kullanılmıştır. İddialara göre Osmanlı İmparatorluğu döneminde bile bir sığınak olarak kullanılmıştır.

Bu yeraltı şehrinin sınırları da çok geniştir: Arkeologlar tüm şehrin yaklaşık 3500 kişiyi ağırlayabileceğini öne sürektedir.

Ayrıca içeride bir kilise, çok sayıda depolama alanı, şarap imalathaneleri ve mutfak, havalandırma, çok sayıda koridor, kapı, mağara vb. bulunmaktadır.

Kısacası orada kaybolmak isteyeceksiniz!

Keşlik Manastırı

Kapadokya Mavi Tur, sizi Keşlik Manastırı olarak bilinen Kapadokya’nın en iyi “oyma” yapılarından birine götürecektir: Manastır Bizans döneminde volkanik tüflerden yapılmıştır. Eşsiz tasarımı, atmosferi ve turuncu ve sarı renklerdeki freskleri ile sizi tamamen kendisine hayran bırakacaktır.

Mustafapaşa Köyü: Mütevazi Bir Yaşam ve Mimari

Turumuzun son kısmında sadece bir yapı daha ziyaret etmek yerine tüm binalarının kayalardan yapıldığı etkileyici bir köyü ziyaret edeceğiz. Bu köydeki baskın renk, eski kaya blokları üzerine oymalı mağaralardan ve yerleşim için kullanılan binalardan gelen bej ve tonlarıdır. İşte bu inanılmaz atmosfer, sizi onun sokaklarına karıştığınızı hissettirecek.

Burada yaklaşık 100 yaşında 93 ev ve 30 kadar kilise ve şapel vardır. Tarihi ve mimari zenginliği nedeniyle bu köy 1981’den beri “turistik bir merkez” olmuştur. Tabii ki, rehberimiz sayesinde daha fazla bilgi öğrenirken bu köyün önemini de daha iyi anlayacaksınız.

Bize Katılın

Şimdi, son derece zengin içerikli Kapadokya Mavi Tur programımızın keyfini çıkarmaya hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, size eşlik etmek istiyoruz. Davetimizi kabul etmek için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişim kurmak veya programımız için rezervasyon yaptırmak!

Arkadaşlarınla Paylaş

Müşteri Yorumları

5 yıldız 0 0 %
4 yıldız 0 0 %
3 yıldız 0 0 %
2 yıldız 0 0 %
1 yıldız 0 0 %

Yorumlar

Henüz hiç yorum yok.

İlk yorum yapan siz olun! “Kapadokya Mavi Tur”

İzin verilen dosya uzantıları: jpg,png,jpeg. The max size allowed is : 8 MB.