Ödeme
Ön Ödeme
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
09:00 – 17:00
Tur Günleri
Her Gün
Yemek
Öğle Yemeği

Kapadokya Konya Turu misafirlerimizden biri olarak güzel ülkemiz Türkiye’nin son derece önemli iki seyahat noktasını kolaylıkla ve keyifle birleştirebilirsiniz. Bir diğer deyişle Kapadokya’nın tuhaf ve doğal kaya oluşumlarını ve keskin vadilerini birkaç saat içinde arkamızda bırakıp “dervişliğin merkezi”, Nasrettin Hoca’nın ve Mevlana’nın diyarı olarak da bilinen Konya’ya yol alacağız.

Konya, son derece geniş sınırları arasında barındırdığı tarihi ve kültürel hikayelerle sizi tahmin edebileceğinizden çok daha fazla şaşırtıp kendine hayran bırakacak. Bu yüzden de çantanızı hazırlamanızı ve bizimle birlikte kısa ve keyifli bir yolculuğun tadını çıkarmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler 

Transfer

Öğle Yemeği

Rehberlik

Giriş Ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Ücretler

Kişisel Harcamalar

Video & Fotoğraf

İçecekler

Kapadokya Konya Turu Neler Vaat Etmektedir?

Seyahat ederek öğrenmeye bayılıyorsanız düzenlediğimiz program sırasında birçok farklı şey öğreneceğinizin altını çizmeliyiz. Özellikle Selçuklu İmparatorluğu dönemi, anıtları ve kalıntıları; buna ek olarak da İslam felsefesi hakkında birbirinden ilginç, şaşırtıcı ve keyifli bilgiler kazanacaksınız.

Kısacası Kapadokya’dan Konya’ya uzanan bu yolculuğumuzun sonunda kültürel birikiminizi bir hayli genişletmiş olacaksınız.

Buna ek olarak Konya’da Türk mutfağının unutulmaz lezzetini masalarınıza ve tabaklarınıza taşıyacak enfes bir öğle yemeğinin de tadını çıkaracağız.

Özetlemek gerekirse, bize katılmak için pek çok sebebe sahipsiniz! Fakat daha fazla neden isterseniz, size ziyaret edeceğimiz yerlerden biraz daha bahsetmek isteriz.

Sultanhanı Kervansarayı

Programımızı başlatmak adına öncelikle belirlenen saatte sizi otelinizden alıp Kapadokya’dan ayrılacağız. Ardından da Kapadokya Konya Turu programımızın ilk durağı olan ve Konya-Kayseri yolu üzerinde bulunan Sultanhanı Kervansarayı’nı ziyaret edeceğiz.

Antik dönemde aktif olarak kullanılan meşhur İpek Yolu üzerine inşa edilen bu nefis tasarımlı, göz alıcı kervansaray dönemin ticaretle uğraşan insanlarına hizmet eden bir “otel” olarak kullanılmıştır. Bu nedenle de konumu itibariyle oldukça önemlidir.

Ayrıca kendisi Selçuklu mimarisini taşıyan tasarımı nedeniyle de son derece değerli bir eserdir. Görkemli duruşu ve taşıdığı o mistik hava da zaten size bunu kanıtlar nitelikte olacaktır.

Mevlâna Müzesi

Kapadokya’dan Konya‘ya düzenlediğimiz bu harika programda tabii ki Mevlâna Müzesi’ni de ziyaret edeceğiz.

Bu müze, İslam filozoflarının üstadı olarak bilinen Mevlana’ya adanmıştır. Müze içerisindeki Mevlâna Türbesi de ana ziyaret noktamız olacak ve rehberimiz sayesinde Mevlana’nın hayatı, felsefesi, eserleri ve önemi hakkında pek çok bilgi edineceksiniz.

Ayrıca yine bu müze içerisinde derviş “hücreleri” (dervişler tarafından dua etmek ve içsel bir yolculuğa çıkarak Allah’a ulaşmak için kullanılmıştır), mutfaklar, kaligrafi sanatının nadide eserleri, özel kumaşlar, dervişlerin kıyafetleri ya da aksesuarları gibi onların hayatlarından önemli parçalar da ilginize sunulacaktır.

Başka bir deyişle, bu müzede dervişlerin mütevazi ve saf yaşamlarına tanıklık edip felsefelerini daha net bir şekilde öğreneceğiz.

Aladdin Tepesi’ndeki Aladdin Camii

Kapadokya Konya Turu programımızın bir sonraki adımında Aladdin Tepesi boyunca uzanan yolu takip ederek Aladdin Camii’ne gideceğiz.

Bu caminin en esaslı özelliği kesinlikle yaşıdır: Kendisi Selçuklular tarafından yaklaşık olarak 1000 koca yıl önce inşa edilmiştir! Zaten tam da bu özelliği nedeniyle Selçuklu Devleti’nin en eski mimari örneklerinden biri olarak bilinir.

Ayrıca Aladdin Camii’nin avlusunda Selçuklu sultanlarının çoğunun mezarlarını görebileceğiz. Daha sonra hep birlikte sarayın ve Medrese’nin kalıntılarını da ziyaret edeceğiz. Böylece Selçuklu döneminin en önemli figürlerinin hayatları hakkında pek çok önemli bilgi kazanmış olacağız.

Gezimiz sona erdiğinde ise Konya’dan Kapadokya’ya konforlu bir yolculuk yapıp varışta sizi tekrar otelinize bırakacağız.

Bize Katılın

Eğer Selçuklu dönemini keşfetmeye ve dervişlerin mistik yaşamlarının gizlerini çözmeye hazırsanız kesinlikle Kapadokya Konya Turu  misafirlerimizden biri olmalısınız! Daha fazla bilgi almak isterseniz de bizimle 7/24 iletişim kurabilirsiniz; size memnuniyetle yardımcı olacağız.

Arkadaşlarınla Paylaş

Müşteri Yorumları

5 yıldız 0 0 %
4 yıldız 0 0 %
3 yıldız 0 0 %
2 yıldız 0 0 %
1 yıldız 0 0 %

Yorumlar

Henüz hiç yorum yok.

İlk yorum yapan siz olun! “Kapadokya Konya Turu (Kapadokya Çıkışlı)”

İzin verilen dosya uzantıları: jpg,png,jpeg. The max size allowed is : 8 MB.