Ödeme
Aynı Gün
Otel Transferi
Hayır
Rehberlik
Evet
Saat
10:00 – 17:00
Tur Günleri
Her Gün
Yemek
Öğle Yemeği

Göcek tekne turu ile 12 Adalar bölgesinde keyifli bir gün geçirebilirsiniz. Gerek türk, gerekse yabancı misafirler tarafında oldukça rağbet gören Göcek bölgesinde çıkacağınız tekne turu ile masmavi bir yolculuğun, tertemiz havanın ve bol bol yüzmenin kapılarını aralayacaksınız.

2020 yılında Göcek’te düzenlenen tekne turu fiyatı 150 TL’dir. Tur programı sabah 10:00 gibi başlar ve akşam üzeri 17:00 gibi sona erer. Teknemiz ile sizler için kalabalıktan uzak ve sakin koylarda molalar veriyoruz.

Göcek Tekne Turu Rotası ve Gidilen Koylar;

  • Büyük Ova koyu
  • Kleopatra Hamamı Koyu 
  • Martı Koyu
  • Yassıca Adaları Koyu 

Bahsi geçen tekne turu esnasında ziyaret edeceğimiz koylar rotamızı oluşturmaktadır; fakat kaptanımız misafirlerimizin rahat edebilmesi için kimsenin olmadığı, kalabalıktan uzak koyları tercih etmektedir dolayısıyla rotamızda değişiklikler olabilir.

Göcek’i tatil rotanız olarak seçtiyseniz, onun keyfini iyice çıkarabilmek için mutlaka turumuza kayıt olmalısınız. Yalnızca doğal güzellikler değil, bu yolculukta size eşlik edecek daha pek çok harika özellik olacaktır. Bunları uzun uzadıya, programımız çerçevesinde açıklayacağız: Bu nedenle okumaya devam etmenizi ve çantanızı şimdiden hazırlamanızı öneririz!

Fiyata Dahil Olanlar Rehberlik Hizmeti
Sigorta
Öğle Yemeği
Fiyata Dahil Olmayanlar Kişisel Harcamalar
Video & Fotoğraf
İçecekler

Göcek Tekne Turu Programı

Tekneye adımınızı attığınız gibi huzurla ve eğlenceyle kavuşacağınız Göcek Tekne Turu, program ve içeriği ile sizi kendisine hayran bırakacak. Saat sabah 10:30’dan 18:30’a dek sürecek tam 8 saatlik maceramızda nefis yüzme molaları, lezzetli yiyecek ve içecekler, hoş müzikler, kahkahalar ve keyif birbirinden hiç ayrılmayacak.

Buna ek olarak, bir aile işletmesi olan Aviva 2 teknemiz, her ihtiyacınızı karşılayacak lüks, donanım, güvenlik ve hijyen özelliklerine sahiptir. Bu nedenle içinizi rahat tutabileceğiniz, tamamen konforlu ve gözünüze hitap edecek bir yolculuk aracılığıyla birbirinden harika noktalara taşınacaksınız.

Artık ziyaretlerimizi nasıl yapacağımız konusunda bir fikir edindiyseniz, bu ziyaretleri nerelere, hangi aralıklarla da yapacağımızdan bahsedelim. Bir diğer deyişle şimdi, aklınızda yankılanan “Göcek’te günlük tekne turları nerelere gidiyor?” sorusuna yanıt bulacağız.

Büyük Ova Koyu: Yeşil ve Mavinin Sentezi

10:30’da Göcek Liman’dan ayrılmamız akabinde yolculuğumuza Ova Koyu’na dümen kırarak başlıyoruz. Öyle kuru kuru yolculuk etmek olmayacağından, buraya varana kadar çay ve kurabiye servisi yapıyoruz. Hem biraz enerji toplamanız, koyun sularında doyasıya eğlenebilmeniz için gerekli olan tüm enerjiyi de sağlayacaktır!

Kıyılarını kayalıklar ve yemyeşil ormanların süslediği Büyük Ova Koyu, Göcek taraflarının en beğenilen yüzme noktalarındandır. Zira burada su tertemiz, pırıl pırıldır ve etraf, sizi kendisine aşık eder. Dolayısıyla buranın tadına iyice varın ve bol bol yüzüp güneşlenin diye 45 dakika kadar mola vereceğiz.

Ardından, dümenimizi ikinci mola yerimize doğru kıracağız. Oraya varana kadar ise Bedri Rahmi Koyu ve Sıralıbük’ten geçeceğiz.

Kleopatra Hamam Koyu & Öğle Yemeği

Toplamda 90 dakikalık, dopdolu bir yüzme molasına hazır olun: Kleopatra Hamam Koyu’nun tadını doyasıya çıkaracaksınız!

Sularının altında antik dönemlerden, daha spesifik olarak Kleopatra’nın buralara gelip sefa sürdüğü tarihlerden kalan hamam taşları kalıntıları bulunan bu efsanevi koy, gerçekten de en uzun molalardan birinin durağı olmayı sonuna dek hak ediyor. Ayrıca berrak suları, dinginliği, kıyılarını çevreleyen doğası da hem bedeninizi, hem de ruhunuzu arındırıyor.

Buradaki yüzme deneyiminize ek olarak, molamız süresince güzel bir öğle yemeği de sunacağız. Seçeceğiniz menüye göre (balık, tavuk, köfte ya da et – ki her seçenek soslu makarna, roka/ yoğurtlu semizotu/ salata ile servis edilecektir) tabağınızı hazırlayıp getireceğiz. Bu esnada ücretli olmak üzere barımızdan içecek siparişi de verebilirsiniz.

Kısacası enerjimizi tazeleyip, serin sulara karışıp, bol bol fotoğraf çekip bir sonraki durağımıza doğru yola çıkacağız.

Martı Koyu: Suda Yüzen Taştan Martılar

20 dakika kadar suları yardıktan sonra, Martı Koyu’na ulaşacağız.

Bu koy adını kıyılarında taşlardan yapılmış ve eğilip su içer gibi görünen bir martı figüründen almaktadır. Bu harika figür eşliğinde tam 45 dakika boyunca sulara dalmanın, yüzmenin, oynamanın, eğlenmenin ve tatlı bir bronzluk kazanmanın keyfini sürebileceksiniz.

Ardından Merdivenli Koyu, İç Göbün Koyu ve Göcek’in en dar kanallarından biri olan Dar Boğaz’dan geçerek son mola noktamıza ilerleyeceğiz.

Yassıca Adaları

Gününüzü nefis bir hale getirecek günlük Göcek Tekne Turu, Yassıca Adaları’na vardığında benzersiz bir mola süreci başlatacağız. Bu süreci istediğiniz gibi değerlendirin diye kıyıya yanaşacağız ki, incecik kumların olduğu adada gönlünüzce gezebilin…

Yalnızca kumlar üzerinde yürüyüş yapak zorunda değilsiniz; turkuaz sulara karışıp dalabilir ve teninizi yalayan meltemi hissedebilirsiniz. Fakat bizce, adalar üzerinde bir yürüyüşe çıkın ve Büyük Ada’yı da, Küçük Ada’yı da şöyle bir keşfedin.

Tam 45 dakika boyunca, kumsalın ve denizin keyfini çıkardıktan sonra yeniden teknemize döneceğiz. Ardından, 30 dakikalık bir yolculuk sonunda çıkış noktamıza, yani limana ulaşacağız ve sizlerle vedalaşacağız.

Tur Yorumları

5.00 based on 3 reviews
3 Temmuz 2020

Göcek’e ilk kez gelmiştik süremiz biraz uzun diye de bir günümüzü tekne turu ile geçirelim dedik. Çok araştırma yaptık, yorum okuduk ve sonunda sizde karar kıldık. Pişman olmak bir yana, bittiğine üzüldük açıkçası 🙂 Ekip ilk andan son ana dek çok samimi ve ilgiliydi. Muhteşem koylara gittik. Çok eğlendik ve çok yüzdük. Nezih bir ortamdı ve sağlık önlemlerine hep dikkat edildi. Çok beğendik kısacası, herkese tavsiye ediyoruz

7 Temmuz 2020

Ailece bu tekne turuna katıldık google sağolsun bizi sizinle tanıştırdı 🙂 Normalde pek internetten rezervasyon yaptırma alışkanlığımız olmamasına rağmen her adımda bize yardımcı oluşunuz ve içtenliğiniz size güvenmemizi sağladı. Hiç de pişman olmadık. Çok memnun kaldık hatta… Harika koylara gittik ve keyifli bir vakit geçirdik. Çok teşekkür ederiz her şey için 🙂

12 Temmuz 2020

Gerek tekne gerek ise ekip şahaneydi. Sağlık önlemleri alınmıştı ve tur boyunca mesafeye her daim dikkat edildi, uyarılar yapıldı. Ayrıca muhteşem koylara gittik çok keyifli vakit geçirdik. Göcek tatilimize renk kattınız, çok teşekkür ederiz.

Yorum Bırakın

Oy