Ödeme
Aynı Gün
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
3 Seans
Tur Günleri
Her Gün
Yemek
Yemek Yok

Fethiye At Safari dendiğinde insanın içini hem bir heyecan hem de bir huzur dalgası sarar ki, bu son derece normaldir: Zira bu binicilik programı sayesinde işte bu iki duyguyu aynı anda yaşama fırsatı edinirsiniz.

Bir at sırtında yükselerek güzel çevrenin sunduğu manzaraları izlemek, temiz havanın tadını çıkarmak ve Fethiye etrafının güzelliklerini kucaklamak gibi muhteşem eylemler bir araya gelir. Size ise bunların tadını çıkarmak kalır.

Eğer klasik bir yaz tatili anlayışından uzaksanız, “tatil dediğin sırf yüzmek ya da güneşlenmek mi canım,” diyorsanız, doğada huzur ve sükûnet bulmak gibi bir arzunuz varsa ve birkaç saatte tüm bedeninizi ve ruhunuzu yenilemek istiyorsanız, Fethiye’de binicilik turumuza katılmayı kesinlikle düşünmelisiniz.

Farklı kategori ve süre seçeneklerinden bahsetmeden önce, gelin bilmeyenler için bu turun konseptinden bahsedelim ve sizi neyin beklediğini az çok anlama şansı elde edin.

Fethiye Binicilik Turu Genel Konsepti

Fethiye Binicilik Turu, yani Fethiye At Safari, günlük bir aktivitedir ve size pek çok şey vaat eder.

Öncelikle bu aktiviteye başlamadan hemen önce ise modern ve tam donanımlı araçlarımız tarafından otelinizden alınırsınız. Keyifli bir kara yolculuğunun ardından at çiftliğimize ulaşırız. Çiftliğe gelmemizle birlikte buradaki görevli profesyonel personel tarafından samimiyetle karşılanırız.

 • (Sabah programı için Fethiye ve Çalış’tan sizi 08:00’de, Ölüdeniz’den 08:30’da, Ovacık & Hisarönü’nden 08:45’te alacağız.
 • Öğleden sonra programı için sizi Fethiye ve Çalış’tan 15:00’te, Ölüdeniz’den 15:30’da, Ovacık & Hisarönü’nden 15:45’te alacağız.
 • Gün Batımı programı için sizi Ölüdeniz’den 17:30’da, Ovacık ve Hisarönü’nden ise 17:45’te alacağız.)
 • Atlarla Tanışma Anına Hazır Olun

Akabinde, boyunuza ve ağırlığınıza uygun bir at ile “eşleştirilirsiniz”. Birkaç saat boyunca yoldaşlığınızı yapacak olan harika hayvanı bol bol sevmenizi ve ona olan şefkatinizi göstermenizi öneririz: Böylece arkadaşlığınız daha bir sarsılmaz hale gelir.

Eğitmenlerin eşliğinde bu güzel anların tadını çıkarırken ise korkmanıza hiç gerek yoktur; zira çiftlikteki asil atlar hem son derece dost canlısı hem de oldukça zekilerdir. Üstelik son derece iyi bir eğitim almış olmaları ve insanlara alışık olmaları da içinizi rahatlatabilecek diğer sebeplerdir.

 • Profesyonellerden Öğrenin

Tanışma faslının ardından profesyonel ve lisanslı eğitmenlerimiz tarafından kaliteli bir eğitim oturumu gerçekleştirilir. Bu oturumda ekipmanlar, rota, süreç, güzergâh, at sırtında dengede kalma, ata binme ve safari esnasında yapılması ve yapılmaması gerekenler gibi konularda bilmeniz gereken her şey öğretilir. Böylece son derece kapsamlı ve pratik bir eğitim almış olduğunuzdan kendinizi daha bilgili ve özgüvenli hissedersiniz.

 • Veda Anı

Ardından ise bir at konvoyu halinde yola çıkılır. Seçtiğiniz programa göre güzergâh tamamlanır ve birkaç saat boyunca at sürme keyfine ulaşırsınız. Program bittiğinde ise çiftliğe gelir, ekipmanları ve atı teslim eder ve dönüşe hazırlanırsınız.

Yine tam donanımlı araçlarımızla sizi alıp otelinize götürürüz. Bundan sonra ise gününüzü tasarlamak size kalır!

Gelin şimdi de farklı başlama saatleri ve güzergahları ile birbirinden ayrılan Fethiye At Turu seçeneklerini görelim.

Hisarönü At Safari (09:00 – Sabah Programı)

Sabah programını seçtiğiniz takdirde güzergahımız Hisarönü bölgesi odaklı olacaktır.

Çok sayıda çam ağacının bulunduğu bu bölgede temiz havanın ve bol yeşilliğin tadını çıkardıktan sonra bir safari grubu olarak at üstünde tepeye tırmanacağız. 1 saat sürecek olan bu yolculuk sonrasında ise zirveye varıp Ölüdeniz manzarasının tadını çıkaracağız.

Tepedeki 30 dakikalık molanın ardından ve bol bol fotoğraf çekildikten sonra ise aynı yolu takip ederek alanımıza ulaşacağız. Buraya varışta da vedalaşıp ayrılacağız.

Not olarak ekleyelim: Bu seçenek her ne kadar deneyimsiz biniciler için gayet uygun olsa da profesyonel biniciler bizimle iletişime geçerek gruptan ayrılabilir ve dört nala at sürme keyfini dilediğince deneyimleyebilir!

Fethiye At Safari (16:00 – Öğleden Sonra Programı)

Öğleden sonra programımız bir buçuk saat sürmektedir.

Bu programda Uçtepeler Dağı, Kayaköy ve Fethiye manzaraları ve tabiatın güzellikleri bir araya gelmektedir. Tamamen düz bir yola ve güzergaha sahip olmasıyla yine profesyonel olmayan biniciler, çocuklu aileler ve “kilolu” biniciler için idealdir.

Bu programlara ek olarak bir de 18:00’de Gün Batımı Safarisi düzenlemekteyiz. Ayrıntılı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz!

Bize Katılın

Kısacası, Fethiye At Safari bütün heyecanı ve güzellikleri ile sizleri bekliyor! En heyecanlı Fethiye günlük turlar arasında bulunan bu aktiviteye katılıp tatilinizi harika bir hale getirmek için online olarak satın alın ya da bizimle iletişime geçin!

Müşteri yorumları

Rated 5.00 out of 5 stars
3 yorum
5 yıldız 3 100 %
4 yıldız 0 0 %
3 yıldız 0 0 %
2 yıldız 0 0 %
1 yıldız 0 0 %

3 yorum Fethiye At Safari

 1. 5 out of 5

  Selamlar ben bu programın gün batımı olanına katıldım. Özellikle fotoğrafçılığa merakınız varsa kesinlikle ve kesinlikle siz de katılın. At sırtında çok güzel yerlere gittik ve bakmaya doyamadık, tabii fotoğraflamaya da :) Nefis program!

 2. 5 out of 5

  Gerçekten bu kadar keyifli geçeceğini düşünmemiştim. Sabah turuna katıldım ben ve çok memnun kaldım, uykudan ayılmak için belki de katılınabilecek en güzel program budur. Hisarönü güzelliğiyle büyüledi bizi ve huzurla doldum... Çok teşekkürler her şey için. Atlar çok akıllı ve sevimliydi :)

 3. 5 out of 5

  Manzara video üzerinde gördüğünüz gibi böyle bir güzellik yok arkadaşlar ülkemiz cennet değerini bilelim seneye inş yine katılacağım. Safinaz bindiğim atın adı binerseniz benim yerime sevin :)

Yorum ekle