Ödeme
Aynı Gün
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
06:00
Tur Günleri
Çarşamba, Cumartesi, Pazar
Yemek
Öğle Yemeği

Titizlikle hazırladığımız Antalya Salda Gölü ve Lavanta Bahçeleri Turu programımıza katılmak Antalya tatilinizin bir gününü en iç açıcı, en huzur dolu şekilde geçirmenizin temel sebebi olacaktır.

Zira aynı gün içerisinde muhteşem bir floranın, yani boydan boya mosmor lavantalarla kaplı bahçelerin, haliyle mis gibi lavanta kokularının ve etrafı süsleyen doğal güzelliklerin keyfini çıkaracaksınız. Bununla da kalmayıp doğayla buluşmanın o arındırıcı etkisini tüm bedeninizde ve ruhunuzda hissedeceksiniz.

Eklemeden geçmeyelim: Gidip göreceğimiz yerler özellikle manzara fotoğrafçılığı alanında muhteşem örnekler oluşturacak niteliktedir. Yani profesyonel bir fotoğrafçı olmasanız dahi bu tur boyunca göreceğiniz sahnelerin sizi bir sanatçıya dönüştüreceğini kolaylıkla söyleyebiliriz. İlham almaya hazır olun!

Fiyatlandırma
  • Yetişkin:350 TL
  • Çocuk:265 TL
  • Bebek:90 TL
Kalkış Saati
  • Tur Günleri: Çarşamba, Cumartesi, Pazar
  • Tur Saati: 06:00/06:30
Fiyata Dahil Olanlar Transfer Hizmeti
Giriş Bileti Ücretleri
Sigorta
Rehberlik
Öğle Yemeği
Fiyata Dahil Olmayanlar Kişisel Harcamalar
İçecekler
Yanınızda Getirmeniz Gerekenler Güneş Gözlüğü
Güneş Kremi
Mayo
Havlu
Yedek Giysiler
Rahat Ayakkabılar
Şapka
Kamera

Kusursuz Bir Hazırlık Aşaması

Bu bölümde, Antalya Salda Gölü ve Lavanta Bahçeleri Turu programımızın detaylarını paylaşmaya başlamadan önce gezimizin keyfini daha iyi çıkarabilmeniz için tamamlanması gereken bazı hazırlık adımlarını bilginize sunuyoruz.

  • Her şeyden önce, kendinizi güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korumak için yanınızda bir şapka, güneş kremi ve güneş gözlüğü bulunduğundan emin olun. Ayrıca, (mevsime göre) kesinlikle yanınızda mayo, havlu veya yedek giysiler getirmelisiniz.
  • Bunlara ek olarak, fotoğraf makinenizi Tabiat Ana’nın kutsal hediyelerini fotoğraflamak için hazırlayın, yoksa daha sonra pişman olabilirsiniz!

Şimdi hazırsanız gezimizi başlatabiliriz.

Konforlu Bir Başlangıç

Nefis gezimiz sizi sabah belirteceğimiz saatte tam donanımlı, modern, konforlu ve güvenli aracımızla kaldığınız otelden aldığımızda başlayacaktır.

Aracımız, yani tur otobüsümüzde profesyonel tur rehberimiz sizi karşılayacak ve yol boyunca neler yapacağımız ve nerelere gideceğimiz hakkında bilgiler verecektir. İşte bu keyifli ortam içerisinde ilk durağımız olan Salda Gölü’ne ilerliyor olacağız.

Salda Gölü

Antalya’dan Salda Gölü’ne gitmek için yaklaşık olarak 2 saatimizi yollarda geçireceğiz. Burdur’da bulunan bu nefis göle vardığımızda da bilgilendirici ve eğlenceli yolculuğumuza son vereceğiz. Sonra da “Türkiye’nin Maldivleri” olarak bilinen bu doğa harikasını daha yakından görebilmek için otobüsten ineceğiz.

Muhtemelen turkuaz suların ve beyaz kumların melezi daha ilk bakışta sizi kendisine aşık edecektir. Nasıl etmesin ki? Bu görüntü, ülkemizin en özel tabiat harikalarından biridir.

 

Ayrıca Salda Gölü bir hayli huzur dolu ve yatıştırıcıdır; çünkü araçlardan, gürültüden ve kirlilikten oldukça iyi korunmuş bir gezi noktasıdır. Kısacası değil burada geçireceğimiz süre, yıllarınızı geçirseniz dahi asla yetinemeyeceksiniz.

Ek olarak, Salda Gölü’nin bol mineralli ferah sularına girer ya da göl kenarında huzur dolu bir gezintiye çıkarsanız unutulmaz anılar biriktireceksiniz.

Leziz Bir Mola

Göl kenarında biraz zaman geçirdikten sonra gezimiz bölgedeki başarılı bir restoranda lezzetli bir öğle yemeği molası ile devam edecek. Türk mutfağımızın birbirinden güzel lezzetleri ile karnımızı doyurup turumuza devam etmek için gerekli olan enerjiyi de kazandıktan sonra maceramıza devam edeceğiz.

Kuyucak Köyü

Yıl ve sezon fark etmeksizin Kuyucak Köyü ülkemizin her daim en çekici gezi noktalarından biri olmayı başarır ve doğa aşığı binlerce yerli ve yabancı turist tarafından büyük bir keyifle ziyaret edilir.

Siz de onlardan biriyseniz eminiz ki turumuzda bir sonraki adım olarak bu güzide köye uğramamıza tek kelimeyle bayılacaksınız. Zira lavanta bahçeleri ile ünlü olan ve mor tonlarıyla bezeli bu muhteşem köyde hem çiçeklerin tarifsiz güzelliğinin, hem de havaya saçılan nefis kokuların keyfini süreceğiz.

Kuyucak Köyü’nün sokaklarında yürüyüşe çıkmak, lavanta tarlalarını ziyaret etmek ve lavanta ürünleri satan dükkanlardan alışveriş yapmak sizi oldukça memnun edecek! Buradaki süremiz boyunca attığınız her adımda mutlulukla dolacaksınız.

Keyifli Bir Final

Her ne kadar hiç istemesek de Kuyucak Köyü’nde biraz zaman geçirdikten sonra Antalya Salda Gölü ve Lavanta Bahçeleri Turu programımıza son vermek zorunda kalacağız. Bunun için ise tekrar  otobüsümüze atlayıp Antalya yollarına düşeceğiz. Neyse ki yolculuğumuz tur rehberimiz sayesinde bir hayli eğlenceli geçecek.

Varışta sizi otelinize bırakıp birbirimize veda edip bir daha görüşme dilekleriyle programımızı sonlandıracağız.

Birlikte geçireceğimiz günün ardından seyahat deneyiminizi beğenirseniz tekrar bir araya gelebiliriz: Çünkü çeşitli Antalya turları ile Antalya’daki tatilinizi mükemmel hale getirmeyi hedefliyoruz. Eğer ilgileniyorsanız, istediğiniz zaman bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Tur Yorumları

Henüz yorum yok.

Yorum Bırakın

Oy