Ödeme
Aynı Gün
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
08:00
Tur Günleri
Çarşamba, Cuma, Pazartesi
Yemek
Öğle Yemeği

Düzenlediğimiz Antalya Perge Aspendos Side Turu, muhteşem plajları ve koyları sebebiyle genellikle yalnızca “yazlık” bir tatil beldesi olarak bilinen Antalya’nın pek de bilinmeyen diğer yüzünü keşfetme şansı verir.

Gerçekten de Antalya yalnızca yaz turizmine değil, her mevsime eşlik edebilecek birbirinden özel güzelliklere sahiptir: Arkeolojik alanlar ve doğa harikaları gibi… İşte bu tam günlük Antalya gezisine katılarak bahsi geçen ikiliyi kolayca birleştirebilecek, yani antik kentleri ziyaret edip hoş manzaraların tadını çıkarabileceksiniz.

Turumuz boyunca yapacağımız şeyleri öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilir ve ikna olmaya hazır olabilirsiniz!

Fiyatlandırma
  • Yetişkin:450 TL
  • Çocuk:260 TL
Zaman Tablosu
  • Tur Günleri: Cuma, Pazartesi, Çarşamba
  • Saat: 08:00
Tur Programı – Otelden Alış
– Perge
– Aspendos
– Öğle Yemeği
– Side
– Kurşunlu Şelalesi
– Dönüş
Fiyata Dahil Olanlar Rehberlik Hizmeti
Sigorta
Açık Büfe Öğle Yemeği
Sigorta
Giriş Ücretleri
Otel Transferi
Fiyata Dahil Olmayanlar İçecekler
Kişisel Harcamalar
Yanınızda Getirmeniz Gerekenler Güneş Gözlüğü
Rahat Giysiler/Ayakkabılar
Güneş Kremi
Şapka

Antalya Perge Aspendos Side Turu İçin Hazırlanın

Bizimle birlikte yola çıkmadan önce nefis turumuzu sonuna kadar deneyimleyebilmek için çantanızı eksiksiz bir şekilde hazırlamalısınız.

  • Örneğin bunun için yanınıza mutlaka şapka, güneş kremi, güneş gözlüğü veya (mevsime bağlı olarak) yedek kıyafetlerinizi almayı unutmamalısınız.
  • Bir de tabii ki Antalya (Perge Aspendos Side) Turu programımızın muhteşem anlarını ölümsüzleştirmek için kameranızı çekime hazır hale getirmelisiniz!

Keyifli Bir Başlangıç

Günlük turumuz sizi tam donanımlı, modern, güvenli ve konforlu tur otobüsümüzle belirlenen saatte otelinizden almamızla başlar.

Otobüsümüze bindiğinizde tur boyunca göreceğimiz yerler hakkında bilgi vererek size eşlik edecek profesyonel rehberimizle de tanışacaksınız.

Perge

Yolculuktan sonra Antalya’nın Aksu ilçesinde bulunan turumuzun ilk durağına, yani Perge Antik Kenti’ne gideceğiz. Perge, Roma İmparatorluğu döneminin neo-klasik ve Helenistik özelliklerini göstermesi açısından bir hayli önemlidir.

Ayrıca bu şehrin Truva Savaşı’ndan sonra kurulduğu iddiaları da tarih ve kültüre ilgi duyanlar için Perge’nin son derece muhteşem bir gezi noktası olduğunu kanıtlar niteliktedir.

Rehberimizden daha fazla bilgi edineceksiniz; yine de şimdiden bu antik şehrin ta Bronz Çağı’ndan beri tüm görkemiyle dikildiğini söyleyebiliriz.

Aspendos

Antalya antik kentler turumuzun bir sonraki durağı, Antik tiyatrosu ile ünlü olan Aspendos Antik Kenti olacak. Özellikle ticaret yollarının yakınında bir konuma sahip olduğu için Roma döneminde çok önemli bir şehir olmuştur.

Aspendos Şehri, dönemin tüccarlarının ve vatandaşlarının ihtiyaçlarını karşılayan bir agora, tiyatro, stadyum, hamam, sarnıçlar ve dükkanlardan oluşmaktadır. Rehberimiz sayesinde Aspendos hakkında detaylı bilgiye sahip olacaksınız.

İlginç bir not olarak ekleyelim: Günümüzde Aspendos Tiyatrosu festivaller veya organizasyonlar için hala kullanılmaktadır.

Öğle Yemeği

Gezerken kaybettiğimiz enerjiyi yeniden kazanmak için yerel bir restoranda enfes bir öğle yemeği yiyeceğiz. Orada, Türk mutfağımızın dünyanın en lezzetli mutfaklarından biri olduğunu tekrar tekrar kanıtlayacak lezzetli yemeklerin tadını çıkaracağız.

Side

Dolu midelerimiz ve maceracı ruhlarımızla tekrar yola çıkacağız. Bu kez, Side Antik Kenti’ni ziyaret etmek için…

Bir liman kenti olan ve aynı zamanda şehir surları, geçitler, sütunlar, sokaklar, evler, Antik Tiyatro, Dionysos Tapınağı, bazilikalar, antik banyolar, Apollo Tapınağı, Athena Tapınağı ve daha niceleriyle bezeli olan bu büyülü diyarı iyice keşfedeceğiz.

Dahası tüm bunları yaparken şehrin muhteşem konumu sayesinde Akdeniz manzarasının da tadını çıkarabileceksiniz.

Kurşunlu Şelalesi

Gezimizin son durağında Kurşunlu Şelalesi’ni ziyaret etmek için Milli Park’a gideceğiz.

Fotoğraf makinenizi yahut telefonunuzu çekime hazırlamak isteyebilirsiniz, zira bu doğal güzellik aklınızı başınızdan alacak! Tam 18 kilometrelik yükseklikten dökülen şelalenin şarıltıları eşliğinde turkuaz ve yeşilin mükemmel uyumunu bulacaksınız.

Bu cennet mekânın güzelliğinin tadını çıkarın ve ruhunuzu arındırın…

Kurşunlu Şelalesi’nde yeterli bir süre geçirdikten sonra otobüse bineceğiz ve otelinize gidene kadar güzel bir yolculuk yapacağız. Oraya vardıktan sonra ise güzel Antalya (Perge Aspendos Side) Turu programımız sona erecek; yine de diğer Antalya turları ve aktivitelerinde ne zaman isterseniz buluşabiliriz!

Tur Yorumları

Henüz yorum yok.

Yorum Bırakın

Oy