Ödeme
Aynı Gün
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
06:00 – 19:30
Tur Günleri
Pazar, Pazartesi, Perşembe
Yemek
Kahvaltı

2 gece 3 gün sürecek olan Antalya Kapadokya Turu programımız, güzel ülkemizin en popüler turistik yerlerinden biri olan Kapadokya’yı ziyaret etmek için harika bir seçenektir.

Antalya’da bolca yüzerek ve güneşlenerek bir tatilin tadını çıkardıysanız, artık birçok medeniyetin beşiği olmuş Kapadokya gibi bir kültürel ve tarihi bir mirası keşfedip öğrenerek beklentilerinizi değiştirmek ve tatilinizi çeşitlendirmek isteyebilirsiniz.

Bu nedenle, kendi programınıza güzel bir mola verin ve bize katılıp UNESCO tarafından da onaylanmış bir Dünya Mirası ile tanışın.

Fiyatlandırma
  • Yetişkin:520 TL
  • Çocuk:300 TL
  • Bebek:75 TL
Kalkış Saati
  • Tur Günleri: Her Gün
  • 2 Günlük Tur: Pazartesi / Perşembe: 05:00 / 05: 30
  • 3 Günlük Tur: Salı / Cuma: 05:30 / 06: 00
Tur Programı – Otelden Alış
– Mevlâna Müzesi
– Kervansaray
– Saratlı Kırkgoz Yeraltı Şehri
– Otele Gidiş
– Antalya Kapadokya Turunun İkinci Günü:
Kapadokya Balon Turu (Ekstra)
– Uçhisar Kalesi ve Öğle Yemeği
-Çavuşin Köyü
-Aşk Vadisi
-Otel ve Türk Gecesi (Ekstra)
-3. Gün: Avanos, Kızılırmak Nehri, Üç Güzeller
-Dönüş
Fiyata Dahil Olanlar Rehberlik Hizmeti
Konaklama
Sigorta
Otel Transferi
Fiyata Dahil Olmayanlar Göreme Müzesi Giriş Ücreti: 45 TL
Yeraltı Şehri Giriş Ücreti: 10 TL
Balon
Türk Gecesi
Sema Gösterisi
Kişisel Harcamalar
Yanınızda Getirmeniz Gerekenler Mayo
Güneş Gözlüğü
Havlu
Güneş Kremi
Şapka
Yedek Giysiler

Antalya’dan Kapadokya Turu için Hazırlık Aşaması

Antalya Kapadokya gezisi günlük bir tur olmadığından iyi planlanmış bir hazırlık aşaması gerektirir. Bu nedenle bu bölümü dikkate almanızı tavsiye ederiz.

  • Öncelikle, yanınızda rahat kıyafetler ve ayakkabılar olduğundan emin olmalısınız, zira turumuzda çok fazla yürüyüş olacak…
  • İkincisi, bir şapka, güneş kremi ve güneş gözlüğü (ayrıca mayo ve havlu) getirmeyi unutmayın. Aynı şekilde yedek giysiler de almanızı tavsiye ederiz.
  • Ve son olarak, gitmeden önce kameranızı ve telefonunuzu şarj etmeyi kesinlikle unutmayın: Kapadokya gerçekten de bir fotoğrafçılık kaynağı olacak kadar güzeldir.

Konforlu Başlangıç

Sabahın erken saatlerinde sizi tam donanımlı ve konforlu aracımızla otelinizden aldıktan sonra Antalya’dan ayrılacağız.

Antalya’nın bir ilçesi olan Side’de, bu uzun süreli seyahat deneyimi için bedeninizi ve zihninizi rahatlatmanız amacıyla güzel bir mola vereceğiz ve daha büyük bir otobüse geçeceğiz. Ardından da Kapadokya turumuz son sürat başlayacak!

Antalya Kapadokya Turunun İlk Günü

Mevlâna Müzesi

İlahi bir sevgiyle Allah’a âşık olan ve İslam tarihinde de, kültürümüzde de çok büyük bir öneme sahip olan Mevlana’ya adanmış Mevlana Müzesi, turumuzun ilk durağı olacak.

Bu müzede onu daha iyi tanıyacak, mezarını görecek, bununla birlikte diğer dervişlerin de hayatlarını inceleyip felsefelerini öğrenebileceksiniz. Kısacası, son derece keyifli bir şekilde bilgiler edinmeye daha ilk durağımızda başlayacaksınız.

Kervansaray

İkinci durağımızda, eski gezginler veya esnaflar tarafından konaklama noktası olarak kullanılmış antik bir Kervansaray’ı ziyaret edeceğiz. Ziyaretimiz boyunca, buradan geçmiş olan İpek Yolu’nun önemini, dönemin ticaret geleneklerini ve bu bölgede yaşamış tüccarların ve halkın hayatı hakkında bilgiler edineceğiz.

Gezimiz bittiğinde Saratlı Kırkgoz Yeraltı Şehri’ne hareket edeceğiz.

Saratlı Kırkgoz Yeraltı Şehri

Kapadokya sınırlarında bulunan Saratlı Kırkgoz Yeraltı Şehri, antik dönemdeki işgallerden kaçıp saklanarak hayatta kalmak için çabalamış koskoca bir uygarlığın gözle görünür bir kanıtıdır.

Bu şehrin sınırlarında, kayadan oyularak yapılmış ve parçalara bölünmüş bir şehri keşfedeceksiniz; ki bu şehir savaşçıların ve askerlerin tehlikesinden uzakta, birlikte barış içinde yaşayabilmek için kurulmuştur. Rehberimizden hikâyeyi dinlerken eminiz ki büyüleneceksiniz.

Aynı zamanda kendisi Antalya Kapadokya turunun ilk gününün son durağıdır.

Otele Gidiş

Yeraltı kentinden ayrıldıktan sonra Kapadokya’da bulunan otelimize gideceğiz ve biraz dinlenip ertesi güne hazırlanacağız.

Sabah olduğunda burada nefis bir kahvaltı yapacağız ve Antalya Kapadokya Turu programımızın ikinci gününe başlayacağız.

Antalya Kapadokya Turunun İkinci Günü

Kapadokya Balon Turu

Turun normal kapsamına dahil olmayan bu Kapadokya’da sıcak hava balonu uçuşu keyfi ilginizi çekiyorsa onu satın alabilirsiniz. Katıldığınız takdirde sabahın erken saatlerinde gökyüzünde süzülerek ve eşsiz manzarayı izleyerek 1 saat boyunca nefes kesici anlar yaşatacaksınız.

Dilerseniz turumuza dahil etmek için hemen satın alabilirsiniz.

Uçhisar Kalesi ve Öğle Yemeği

Göreme’nin en büyük peri bacası olarak bilinen Uçhisar Kalesi, Antalya Kapadokya gezisi programımızın bir diğer durağı olacak.

Burada, muazzam boyuttaki peribacasının içine girip Göreme’yi panoramik bir açıyla seyredeceğiz. Bu inanılmaz deneyim birçok fotoğrafla taçlandırılacak ve ardından yakındaki restoranda lezzetli bir yemek yiyeceğiz.

Çavuşin Köyü

Daha sonra Çavuşin Köyü’nü, yani Kapadokya’nın en eski şehirlerinden birini keşfedeceğiz.

Yalnızca eskiliği değil, hikâyesi ile de Hıristiyanlık için çok önemli bir yerdir Çavuin… Buradaki süremiz boyunca onu ayrıntılı olarak tanıyacak ve manzarasının keyfini çıkaracağız: Tepelerinin her yerinde benzersiz taş oyması binaları ve kovukları görüntüleme şansını bulacağız.

Aşk Vadisi

Çavuşin Köyü’nden ayrıldıktan sonra Aşk Vadisi’ne ulaşacağız.

Antalya Kapadokya turumuzun ikinci gününün son durağı olmayı hak eden Aşk Vadisi, bütün yamaçları boyunca farklı peribacası türlerini veya diğer tuhaf kaya oluşumlarını gözlerimizin önüne serecek. Burası manzara fotoğrafçılığı için müthiş bir kaynak olduğundan sanatsal manzara fotoğrafları çekmeye çalışmanızı tavsiye ederiz.

Süremizin sonuna geldiğimizde otelimize ulaşmak için bu noktadan ayrılacağız.

Otel ve Türk Gecesi / Sema Gösterisi

Otelde lezzetli yiyeceklerle hazırlanan bir akşam yemeği yiyeceğiz. Daha sonra odanıza çekilebilir ya da semazenlerin gösterisini izlemek için Türk Gecesi’ne katılabilirsiniz.

(Bu etkinlik tura dahil değildir, ancak çevrimiçi olarak ayrıca rezervasyon yaptırabilir ve programda sunulacak olan geleneksel ve muhteşem manzaralarının tadını çıkarabilirsiniz.)

Sabah olduğunda güzel bir kahvaltı yapacağız ve üçüncü günümüzü başlatmak için otelden ayrılacağız.

Antalya Kapadokya Turunun Üçüncü Günü

Avanos & Kızılırmak Nehri & Üç Güzeller

Nefi yiyeceklerle doymuş halde otelden ayrıldıktan sonra seramik yapımı ve ürünleri ile ünlü olan Avanos’a ulaşacağız. Burada seramik atölyelerinden birini ziyaret edeceğiz ve seramik sanatının sırlarını işin ustalarından öğreneceğiz.

Ardından, onun doğal güzelliği gözlemlemek ve fotoğraflarını çekmek amacıyla Kızılırmak Nehri’nde duracağız. Molamızın ardından tekrar otobüse bineceğiz ve peribacalarının en eşsiz hallerinden birini görebileceğiniz Üç Güzeller’i ziyaret edeceğiz.

Üç Güzeller’i göreceğimiz bu ilginç ve heyecan verici moladan sonra tekrar otobüse bineceğiz ve güzel Antalya Kapadokya Turu programımıza ev sahipliği yapan güzel Kapadokya’mıza veda edeceğiz.

Antalya Kapadokya Turu Programının Sonu

Antalya’ya giderken yolda öğle yemeği için bir yerlerde duracağız ve molanın ardından seyahatimize devam edeceğiz.

Antalya’daki otelinizde olacağınız saat 18.00 civarında olacaktır; o andan itibaren de dinlenmek veya diğer aktivitelerin keyfini çıkarmakta özgür olacaksınız. Dilerseniz düzenlediğimiz diğer Antalya turları ile gününüzü taçlandırabilir, dilerseniz odanıza çekilip Kapadokya anılarınızı tazeleyebilirsiniz.

Programı beğendiyseniz, ekstraları da ana içeriği de çevrimiçi olarak rezerve edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Tur Yorumları

Henüz yorum yok.

Yorum Bırakın

Oy