Ödeme
Ön Ödeme
Otel Transferi
Evet
Rehberlik
Evet
Saat
04:00
Tur Günleri
Çarşamba, Cumartesi
Yemek
3 Öğün

Özenle hazırladığımız günübirlik Antalya İstanbul Turu programımıza katılarak ülkemizin “yazlık” incisi Antalya’dan ayrılıp kültür ve tarih başkentimiz İstanbul’a seyahat edebilir, Antalya tatilinizin bir gününü bambaşka hisler ve anılarla doldurabilirsiniz.

Bir diğer deyişle, artık yüzmekten ve güneşlenmekten sıkıldıysanız sizi alıp ülkemizin metropolüne, onlarca uygarlığın ve imparatorun gözbebeği olmuş muhteşem İstanbul’a götürmemize izin verin. Zira otelinize geri döndüğünüzde teklifimizi kabul ettiğiniz için hiç de pişman olmayacaksınız.

Fiyatlandırma
  • Yetişkin:1300 TL
  • Çocuk (2-11):750 TL
Kalkış Saati
  • Tur Günleri: Çarşamba, Cumartesi
  • Tur Saati: 04:00
Tur Programı – Otelden Alış
-İstanbul havalimanına varış (uçakta kahvaltı);
-Osmanlı İmparatorluğu’nun efsanevi sultanlarının eski ikametgahı olan Topkapı Sarayı’nın gezilmesi;
-Ayasofya Müzesi Gezisi;
-Öğle yemeği molası (içecekler hariç);
-Antik Hipodrom gezisi;
-Sultanahmet Camii Gezisi (Sultan Ahmed Camii);
-Boğaz’da tekne turu;
-Mısır Çarşısı ziyareti(serbest zaman);
-İstanbul havalimanına transfer;
-Antalya’ya varış (uçakta akşam yemeği);
-Otele transfer
Fiyata Dahil Olanlar Transfer Hizmeti
Sigorta
Uçak Biletleri
Öğle Yemeği
Topkapı hariç biletler
Boğaz Turu
Rehberlik
Fiyata Dahil Olmayanlar Kişisel Harcamalar
İçecekler
Yanınızda Getirmeniz Gerekenler Mayo
Cami ziyaretleri için örtü, giysi
Rahat giysi ve ayakkabılar
Kamera

Bu Tur Size Neler Vaat Ediyor?

Antalya’dan İstanbul’a uzanan turumuzda titizlikle ve profesyonel olarak planlanmış bir rota ile eşsiz bir seyahat deneyiminin keyfini süreceğinizi söylemek isteriz: Zira İstanbul uzun senelerdir bir dünya kenti; ve ayrıca ülkemiz için çok büyük bir öneme sahip olduğundan mutlaka gezilip görülmelidir.

İşte bize katılarak İstanbul’un kültürel ve tarihi nimetleri ile gününüzü süsleyebilirsiniz. Böylece bolca gezip öğrenerek bilgi birikiminizi de geliştirmiş olacaksınız.

Günübirlik Antalya İstanbul Turuna Hazırlanın

Zengin içerikli gezimize resmi olarak başlamadan önce tur sırasında hiçbir talihsizlik ve noksanlık yaşamayacağınızdan emin olmak için bazı hazırlık ipuçları paylaşmak istiyoruz.

  • Öncelikle güneş ışınlarından korunmak için çantanıza güneş gözlüğü, güneş kremi ve şapka koyduğunuzdan emin olun, çünkü bol bol yürüyeceğiz.
  • Ayrıca, tur gününün hava koşullarına bağlı olarak, yanınızda yedek kıyafetler getirmek isteyebilirsiniz.
  • Ve son olarak, İstanbul’un güzelliğini ölümsüzleştirmek için kameranızı veya telefonunuzu şarj etmeyi sakın unutmayın!

Macera Başlıyor

Sabahın erken saatlerinde sizi Antalya’da kaldığınız otelden tam donanımlı, modern, konforlu ve güvenli aracımızla alacağız ve havaalanına götüreceğiz.

Orada, profesyonel tur rehberimizle tanışacaksınız. Tanışma faslının ardından ise uçağa binip birkaç saatlik bir yolculuğun ardından Antalya’ya ineceksiniz.

Sultan Ahmet Camii

Uçuş ve İstanbul’a varıştan sonra Antalya İstanbul Turu programımızın ilk durağı nefis mavi tonları, çini süslemeleri ve harika çizgilerle süslü iç tasarımı ile ünlü Sultanahmet Camii olacak.

Sultanahmet Camii’nde gezerken mimarinin kutsallığını, huzuru ve tarifsiz güzelliği zihninizin her köşesinde hissedeceksiniz, bu da içinizi epey hoş hislerle dolduracak. Ayrıca profesyonel rehberimiz sayesinde buradaki gezi sırasında daha fazla bilgi edinecek, yepyeni şeyler öğreneceksiniz.

 

Hipodrom ve Alman Çeşmesi

Günübirlik İstanbul turu programımızın bir sonraki adımında Sultanahmet Meydanı’nda bulunan ve sırasıyla Romalılar, Bizanslar ve Osmanlılar tarafından at yarışları düzenlemek ve izlemek için kullanılan Hipodrom’u göreceğiz.

Yüzyıllar geçse dahi ayakta kalmayı başaran Hipodrom, aynı yapı içerisinde farklı dönemlerin ve kültürlerin karışımını yansıtır ki bu da mimari ve tarihle ilgilenenler için mutlaka görülmesi gereken bir kaynak demektir: Muhteşem bir melezi seyretme keyfiyle buluşacaksınız.

Alman Çeşmesi

Hipodrom’dan sonra bir Alman imparatoru olan Wilhelm tarafından dönemin Osmanlı padişahına ve dolayısıyla Osmanlı İmparatorluğu ve İstanbul’a da hediye olarak gönderilen Alman Çeşmesi’ni ziyaret edeceğiz.

Bu çeşmeyi benzersiz kılan şey hem yüzyıllardır sağlam bir şekilde tüm heybetiyle dikilmesi hem de Neo-Bizans mimarisi özelliklerini yansıtan enfes tasarımıdır. Elbette, rehberimizden daha fazla bilgi edinebileceksiniz.

Sultanahmet Meydanı’nda Serbest Zaman

Sultanahmet, mimari içeriği ve tarihi dokusu ile unutulmaz bir yer olduğundan burada turumuzu ve İstanbul’un seçkin yapılarını hatırlamanızı sağlayacak bazı hediyelik eşyalar satın almak isteyebilirsiniz.

Bu nedenle de keyifli bir mola vereceğiz.

Serbest zaman zarfı boyunca dükkanları ziyaret edebilir, Türk mutfağımızın leziz örneklerini yiyip içebilir veya dinamik şehir yaşamını ve insanları gözlemleyebilirsiniz.

Topkapı Sarayı

Antalya çıkışlı İstanbul Turu, İstanbul’un en önemli yapılarından biri olan Topkapı Sarayı’na yapacağımız güzel bir ziyaretle devam edecek.

Sarayın mimari çizgilerindeki cazibe ve farklı amaçlara adanmış birçok bölüme ayrılan devasa boyutları sizi kendisine hayran bırakacaktır.

Profesyonel rehberimizden bu yüzlerce yıllık sarayın önemini ve spesifik olarak ön plana çıkan bölümlerin ayrıntılarını öğrenirken gözlerinizi de kalbinizi de bir hayli memnun edeceksiniz.

Mısır Çarşısı

Sarayın çarpıcı atmosferinden ayrıldıktan sonra, İstanbul’un en popüler gezi ve alışveriş noktalarından biri olan Mısır Çarşısı’na gideceğiz.

Burası mimari tasarım ile büyülenmek, İstanbul’un rengarenk ve capcanlı hayatını gözlemlemek ve tabii ki alışveriş yapmak için mükemmel bir duraktır. Zaten baharattan tekstile, tekstilden hediyeliklere uzanan yüzlerce çeşit ürünü gördüğünüzde siz de bunu kolaylıkla anlayacaksınız.

Eh, pamuk eller cebe o halde!

 

Boğaz Turu

İstanbul’a gelen tüm yerli ve yabancı turistler için klasik bir etkinlik olarak kabul edilen Boğaz turunu yapmadan dönmek olmaz, öyle değil mi?

Ekstra bir ücret ödeyerek Marmara Denizi üzerinde geçecek bu huzurlu yolculuğa katılabilirsiniz. Boğaz boyunca İstanbul’un en önemli binalarını ve yerlerini gözlemleme şansı bulacaksınız. Hem de tam 90 dakika boyunca…

Hoşça Kal İstanbul

Turumuzun sonunda havalimanına geçip İstanbul’dan Antalya’ya uçakla geri döneceksiniz. İniş yaptıktan sonra ise sizi havaalanından alıp otelinize götüreceğiz ve böylece Antalya İstanbul Turu sona erecek.

İçeriğimizi beğendiyseniz programımıza online olarak kayıt yaptırabilirsiniz. Ya da dilerseniz, düzenlediğimiz diğer Antalya günlük turları ve programlarına da göz atabilirsiniz. Her konuda bilgi almak için ise bizimle iletişim kurmanız yeterli olacaktır.

Tur Yorumları

Henüz yorum yok.

Yorum Bırakın

Oy